Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Záhrady Devín dokončia na jar

23.10.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Niekdajší kontroverzný komplex Viladomov v Devíne dnes nahrádza komornejší projekt nazvaný Záhrady Devín. Niekoľko desiatok bytov a pozemkov z dielne developerskej spoločnosti Corwin Capital má byť dokončených na jar budúceho roka, dnes stoja prvé domy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Stavba napreduje rýchlym tempom, na jar sme dokončili infraštruktúru a onedlho dokončíme aj prvú etapu výstavby viladomov s troma bytovými jednotkami,“ hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva firmy. Úvodné bytovky vyrástli takzvaným filigránovým systémom, teda z prefabrikátov, čo umožnilo ich rýchle dokončenie.

Ďalšia časť vyrastá klasickou formou liateho betónu. Dokopy vznikne v 22 trojpodlažných mestských vilách 66 bytov. Podľa oficiálnej webstránky je predaných trinásť bytov, osemnásť je rezervovaných alebo predrezervovaných. K bytom patrí dokopy 148 parkovacích miest.

Ceny dosahujú približne 1 800 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH, dvoch parkovacích miest a pivnice. Investor začína byty a vnútorné zariadenie prezentovať aj v spolupráci so spoločnosťou Archstyl prostredníctvom technológie 3D okuliarov Oculus Rift.

Záhrady Devín - aktuálny stavZdroj: Corwin Capital

V hornej časti kopcovitého územia pripravuje developer ďalších 42 stavebných pozemkov pre individuálnu výstavbu. „Inžinierske siete sú hotové a môže sa začať výstavba domov,“ približuje I. Valent. Trinásť z nich je v súčasnosti predaných alebo rezervovaných, cena je od 325 po 350 eur/m2.

Súčasný investor kupoval projekt od skupiny Skanska, ktorá niekoľko rokov plánovala takzvané viladomy. Hoci developer výraznejšie menil plány smerom k menšej hustote i zástavbe územia, tento projekt stále narážal na odpor mestskej časti. Celkovo tu mohlo pôvodne vyrásť až 381 bytov.

Corwin Capital má za sebou račiansku bytovku Rinzle, v súčasnosti buduje Blumental v centre mesta, spustil predaj projektu Dúbravy na okraji Dúbravky a chystá výstavbu na Einsteinovej v Petržalke.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Corwin Capital, Záhrady Devín

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát