Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horách

06.03.2018, 11:06 | TASR

V posledných troch rokoch násobne stúpol počet záujemcov o kúpu rekreačných nehnuteľností. Dopyt vyvolal aktivity developerov práve v oblasti výstavby rekreačných domov a apartmánov, hovorí prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

apartmány

Developeri sa zaujímajú o kúpu pozemkov v atraktívnych turistických lokalitách, ako sú napríklad Vysoké Tatry, Nízke Tatry či Malá Fatra, prípadne v blízkosti akvaparkov, spresňuje J. Palenčár.

Záujemcovia podľa neho hľadajú rekreačné nehnuteľnosti predovšetkým pre vlastné potreby. „V niektorých prípadoch kombinujú vlastné využitie s ponukou takejto nehnuteľnosti na krátkodobý prenájom,“ dodáva.

Neprehliadnite

Developeri v niektorých prípadoch ponúkajú možnosť prenájmu ponúkaných apartmánov. Aktuálne sú ceny rekreačných nehnuteľností veľmi rozdielne, podľa šéfa NARKS-u sa pohybujú od 800 až po 2 500 eur za štvorcový meter.

„Záleží na lokalite, technickej špecifikácii a štandarde vybavenia. Najdrahšie ponúkané rekreačné nehnuteľnosti sú v najatraktívnejších lokalitách, napríklad na Štrbskom plese, prípadne v Demänovskej doline. Lacnejšie ponuky nájdeme na Orave či na Kysuciach," vysvetľuje J. Palenčár.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy apartmány

Diskusia (0 reakcií)