Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Záznam v úverovom registri aj bez pôžičky a úveru

25.07.2017, 04:56 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Financovanie bývania: Povolené prečerpanie na kreditnej karte a jeho včasné nesplácanie môže zastaviť žiadosť o hypotéku

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Banka mi práve zamietla hypotekárny z dôvodu záznamu v úverovom registri. Avšak ja žiadny úver nemám a nikdy som nič nesplácal. Z času na čas sa mi stane, že nezaplatím načas faktúru od mobilného operátora. Ako je možné, že mi v banke tvrdia, že nemám čistý úverový register?

Do úverového registra sa nezaznamenávajú iba úvery. Je možné, že vo vašej banke máte povolené prečerpanie, ktoré ste možno viackrát využili nad limit, prípadne máte vydanú kreditnú kartu, ktorú nesplácate včas.  

Ak ste si nevzali od vášho mobilného operátora telefón a mesačne platíte iba faktúru za paušál, v úverovom registri by táto skutočnosť nemala figurovať. Ak ste si však zobrali od operátora aj mobil, ktorý mesačne splácate v rámci faktúry, je možné, že vaše oneskorené platby sú evidované v nebankovom registri. 

Nebankový register (Non Banking Credit Bureau - NBCB) združujú na rozdiel od bankového leasingové a splátkové spoločnosti, ktoré nie sú bankami.

Pri posudzovaní žiadosti o hypotéku preverujú banky informácie nielen z bankového úverového registra ale aj nebankového úverového registra. Toto je dôvod, prečo mohla byť vaša hypotéka zamietnutá.

Odporúčam Vám, aby ste si vyžiadali výpis z bankového ako aj nebankového registra (www.sbcb.sk; www.nbcb.sk), kde zistíte, čo v skutočnosti viedlo k zamietnutiu vášho úveru. To, že jedna banka zamietla vašu hypotéku neznamená, že vám už žiadna hypotéku neposkytne. 

V žiadnom prípade neodporúčam skúšať podávať žiadosti vo viacerých bankách, pretože ďalšie zamietnutia by mohli skomplikovať vašu terajšiu situáciu. Radšej sa obráťte na nezávislého hypotekárneho makléra, ktorý vám pomôže vybrať banku, v ktorej budete mať reálnu šancu hypotéku získať.

Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.       

Prečítajte si ďalšie odpovede z tejto témy poradne Prečítajte si ďalšie odpovede zo všetkých tém poradne Zadajte novú otázku (len pre zaregistrovaných)

BSG

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy hypotekárna poradňa, poradňa

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát