Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zdravotnícke internáty sa menia na byty

09.01.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Štvorec projektu Tri kocky v Banskej Bystrici stojí okolo tisíc eur

  • Tlačiť
  • 0

Obľuba prestavby starších objektov na menšie byty sa z najväčších miest dostáva aj ďalej. V Banskej Bystrici pokračujú práce na projekte pomenovanom Tri kocky. Bývalé zdravotnícke internáty sa premieňajú na byty.

Trojica budov na Námestí Ludvíka Svobodu tesne pri fakultnej nemocnici tak miesto študentov ubytuje nových obyvateľov. V súčasnosti sa dokončuje kompletná rekonštrukcia prvého objektu, kde vznikne 39 bytov s výmerami od necelých 17 po vyše 50 m2, ďalšie štyri na prízemí majú vyše 60 m2 a jeden najväčší 82 štvorcov.

Ich ceny sa pohybujú na hranici okolo tisíc eur za štvorcový meter. Napríklad najmenšia jednotka stojí niečo cez 20-tisíc, naopak najväčšie dvojizbové byty presahujú hranicu 60-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je momentálne predaných do desať bytov.

Počíta sa aj s rekonštrukciou zvyšných objektov, čím v troch budovách vznikne necelá stovka bytov. Tie už majú ale priniesť väčšie výmery ako v prvej etape. S dokončením celého projektu sa počíta v rokoch 2015 až 2016.

Tri kocky - vizualizáciaZdroj: IT Real, s.r.o.

Pribudne aj do 100 parkovacích miest v okolí. Ich konkrétna cena zatiaľ nie je známa a podľa informácií TRENDreality.sk sa odvinie od ďalších nákladov. Pozemok samotný má výmeru takmer jeden hektár.

Investorom je banskobystrická spoločnosť IT Real, s.r.o. Budovy slúžili ako zdravotnícke internáty aj vzhľadom k blízkosti Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta.

V Banskej Bystrici prebieha jedno z najväčších budovaní zo všetkých slovenských miest. Pribúdajú alebo sa plánujú rezidenčné projekty ako Suchý vrch, Belveder, Rudlovský potok či Lux Residence v rámci rovnomenného hotela.

Okrem toho beží výstavba parkovacieho domu blízko centra mesta. Najväčším rozbehnutým projektom je v súčasnosti projekt Dituria City Park, ktorý má vyrásť v areáli búraných objektov bývalej Slovenky. Počíta sa s obchodmi, službami, wellness priestormi, krytou mestskou tržnicou i bytmi.

View Tri kocky in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)