Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Zdražovanie bytov sa zrýchľuje po celej Európe

19.01.2017 | ds | © 2017 News and Media Holding

Podobne ako na Slovensku zažívajú silný rast cien domov a bytov takmer všetky krajiny Európskej únie. Až v 19 členských štátoch rástli priemerné ceny v treťom štvrťroku minulého roku výraznejšie ako v predchádzajúcich troch mesiacoch, ukázali nové údaje európskeho štatistického úradu Eurostat.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Dvojciferné medziročné zdraženie zaznamenali Maďarsko a Lotyšsko. Južní susedia Slovenska si udržujú nárast nad 10 percentami už od začiatku roku 2015. Predtým však krajina pocítila jeden z najvýraznejších a najdlhších poklesov v únii.

Silný nárast cien vykázal Eurostat pri väčšine krajín. Slovensko sa so 7,5-percentným zvýšením cien ocitlo na piatom mieste, keď ceny rýchlejšie rástli aj v Bulharsku a Portugalsku. Naopak, v Rakúsku predchádzajúci výrazný nárast cien prudko pribrzdil.

Dlhodobo slabšie rastú ceny domov a bytov v Belgicku, Francúzsku, Chorvátsku, Poľsku a Fínsku. Posledné dve krajiny, ktoré sa ešte nevymanili z pokrízového poklesu, sú Cyprus a Taliansko. Grécko údaje už dlhšie Eurostatu nedodáva.

Neprehliadnite

Pri pohľade na vývoj priemerných cien od začiatku júla do konca septembra si bolo treba najviac priplatiť za bývanie na Malte (o 5,4 percenta) a v Írsku (4,7 %). Takmer tri a pol percenta pridali k cenám v Estónsku, Litve a Maďarsku a takmer tri percentá v Belgicku. Slovensku uvádza Eurostat nárast o 1,6 percenta, čo je miernejšie zdraženie ako v prvých dvoch kvartáloch minulého roka.

Najvyšší od začiatku krízy je aj nárast priemernej ceny za celú Európsku úniu aj za eurozónu. V únii narástli ceny počas troch letných mesiacov o 1,5 percenta a boli tak o 4,3 percenta vyššie ako rok predtým. V eurozóne pridali o 1,3 percenta a boli medziročne vyššie o 3,4 percenta.

Ako sa zmenili ceny bývania v EÚ (3. štvrťrok 2016)
Najväčší rast Najväčší pokles
medziročná zmena v % medziročná zmena v %
Maďarsko +11,6 Cyprus -3,3
Lotyšsko +10,8 Taliansko -0,9
Bulharsko +8,8
Portugalsko +7,6
Slovensko +7,5
Estónsko +7,4
Veľká Británia +7,3
Írsko +7,1
Švédsko +7,1
Rumunsko +7,1
Česká republika +6,9
Nemecko +6,2
Luxembursko +5,6
Litva +5,3
Dánsko +5,2
Rakúsko +5,2
Slovinsko +5,0
Malta +4,9
Holandsko +4,0
Španielsko +4,0
Belgicko +2,9
Poľsko +2,1
Francúzsko +1,8
Chorvátsko +1,4 +4,3
Fínsko +1,1 Eurozóna +3,4
Zdroj: Eurostat; Poznámka: údaje za Grécko nie sú k dispozícii
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy ceny bytov, Eurostat

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 79 568 EUR

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát