Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žilinský projekt Amfiteater kúpili Slotovci

17.12.2007, 13:08 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Noví majitelia chcú zlepšiť predaj a dodržať termín dokončenia.

  • Tlačiť
  • 0

Najnápadnejší bytový projekt v Žiline – komplex Amfiteater na Bôriku v októbri zmenil majiteľov. Od izraelského podnikateľa Josepha Karbana ho odkúpila rodina šéfa vládnej Slovenskej národnej strany a bývalého primátora Žiliny Jána Slotu.

Transakcia sa uskutočnila predajom akcií firmy Global-ZA, ich novým majiteľom sa stala žilinská spoločnosť Loki, s.r.o., ktorej spoločníkmi sú synovia exprimátora Pavol a Ján Slotovci. Obaja sa už stali aj členmi predstavenstva Global-ZA.

amfiteater_viz_upr.jpg

„U pána Karbana som pracoval dva roky, projekt a všetky náležitosti som poznal,“ vysvetľuje P. Slota. „Keď sa pre rodinné problémy rozhodol predať svoj podiel, zabezpečili sme finančné prostriedky a odkúpili ho.“ Prevod vlastníckych vzťahov podľa neho tempo výstavby nijako neovplyvnil a developer robí maximum pre to, aby domy odovzdali novým obyvateľom v apríli 2009.

Dvestobytový projekt, ktorému má dominovať 22-podlažná veža začali stavať v apríli. Podľa P. Slotu budú vo výstavbe Amfiteatra pokračovať bezo zmeny: „Ide o veľmi dobrý podnikateľský zámer, ktorý nemá v regióne severozápadného Slovenska konkurenciu. V budúcnosti plánujeme podobné projekty aj v iných slovenských mestách.“

amfi.jpg

Ako hovorí, cena od 40-tisíc Sk/m2 s DPH za takýto projekt je jedinečná, predaj sa zatiaľ pohybuje na 20 percentách. Stránka predajcu, žilinskej realitnej agentúry Licitor však uvádza, že zo 198 je voľných ešte 188 bytov. „Z bloku A už stojí deväť podlaží a pri blokoch B a C tri podlažia, možno teda výstavbu priamo sledovať. To záujemcov pozitívne ovplyvňuje, tešíme sa, že ich pribúda,“ pochvaľuje si nový šéf Global-ZA.

Komplex Amfiteater, ktorý financuje Slovenská sporiteľňa vyrastá v žilinskej vilovej štvrti Bôrik neďaleko obchodnej zóny okolo ulice Vysokoškolákov. V sedempodlažných blokoch B a C postavených do L má byť 120 bytov, zvyšok sa nachádza vo vežiaku. Tam ide najmä o byty s rozlohami od 100 do 200 štvorcových metrov. Najvyššia žilinská bytovka bude po dokončení poskytovať nadštandardné služby ako recepciu, stráženie, detský kútik alebo relax centrum.

Vizualizácia - Amfiteater, foto Peter Kremský

    > Ďakujem za podporu tohto článku na hlasuj na vybrali.sme.sk
  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Kaderníctvo je vítané, reštaurácia menej

V moderných novostavbách developeri začínajú myslieť aj na obchody a služby pre obyvateľov

Turbo pre ceny nehnuteľností

Vežiaky signalizujú moc a vplyv

Dvestobytový mrakodrap v Žiline

Veľkou lyžicou na byty

Diskusia (0 reakcií)