Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zmena spôsobu úročenia hypoúveru

16.04.2013, 05:00 | Martin Adamec, hypotekárny poradca

Hypotekárna poradňa: Variabilnú úrokovú sadzbu ponúka už len jedna slovenská banka

  • Tlačiť
  • 1

Môžeme po ukončení prvej fázy 5-ročnej fixácie úrokovej sadzby požiadať banku o zmenu spôsobu úročenia hypotekárneho úveru so splatnosťou 30 rokov na variabilné úročenie? Ak áno, za akých okolností a ako často možno meniť spôsob úročenia? 

Teoreticky túto možnosť máte, avšak vaša banka musí v súčasnosti ponúkať túto alternatívu úrokovej sadzby. Skôr sa ale obávam, že sa k takémuto typu úrokovej sadzby nedostanete. Variabilnú úrokovú sadzbu totiž na slovenskom hypotekárnom trhu ponúka už len jedna banka.

Štandardne sa o akúkoľvek zmenu v dohodnutých podmienkach hypotekárneho úveru žiada písomnou formou. Následne sa banka k žiadosti vyjadrí. Buďte pripravení, že v súvislosti s podanou žiadosťou budete musieť zaplatiť aj administratívny poplatok. Ide o poplatok uplatnený bankou za zmenu dohodnutých zmluvných podmienok. V závislosti od konkrétnej banky môžete zrealizovať zmenu spôsobu úročenia hypotekárneho úveru aj viackrát.  

Autor pracuje v spoločnosti BROKER SERVICE GROUP, s.r.o.

BSG

  • Tlačiť
  • 1

Tagy hypotekárna poradňa