Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ministerstvo neodobrilo zmenu stavby pod hradom

18.09.2014 | SITA

Občianskym aktivistom z iniciatívy Bratislava otvorene (BAO), ktorí už roky upozorňujú na rozpor stavby domu na Beblavého architekta Dušana Fischera s územným plánom zóny Podhradie, dalo za pravdu aj Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR SR).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

"Po krajskom prokurátorovi aj ministerstvo potvrdilo skutočnosť, že dodatočné povolenie na zmenu stavby pred dokončením, ktoré vydal stavebný úrad mestskej časti Staré Mesto, ako aj rozhodnutie Okresného úradu Bratislava o tejto zmene, sú nezákonné," píšu aktivisti v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poslal Matej Vagač.

Ako informovali aktivisti, odbor územného plánovania ministerstva dopravy ešte v júli vypracoval odborné stanovisko, v ktorom konštatoval, že stavba nie je v súlade s územným plánom zóny Podhradie. Na to v septembri ministerstvo vydalo rozhodnutie, podľa ktorého je odôvodnené protestu krajského prokurátora vyhovieť a napadnuté rozhodnutie okresného úradu zrušiť.

Úrad tak musí vec opäť prerokovať a vydať nové rozhodnutie, vysvetľujú aktivisti z BAO. Podľa hovorkyne Starého Mesta Alexandry Obuchovej sa rozhodnutie ministerstva dopravy týka rozhodnutia Okresného úradu Bratislava, odboru výstavby a bytovej politiky.

"Okresný úrad je povinný vo veci opätovne konať a rozhodnúť v súlade so zákonom. Mestská časť bude rešpektovať rozhodnutie Okresného úradu Bratislava ako nadriadeného orgánu," reagovala A. Obuchová. Podľa Okresného úradu v Bratislave rozhodnutie ministerstva zatiaľ nie je právoplatné.

Aktivisti z BAO už od novembra 2011 upozorňujú na to, že stavba je v rozpore s územným plánom zóny Podhradie i s verejným záujmom. Za pravdu im dal aj bratislavský krajský prokurátor, ktorý napadol dodatočné povolenie na zmenu rozostavaného domu v Podhradí.

Dodatočné povolenie vydalo Staré Mesto ešte 23. septembra 2013. Voči tomu sa odvolalo mesto Bratislava. Okresný úrad Bratislava však odvolanie zamietol a zmenu stavby potvrdil. Na to v marci tohto roku reagovali aktivisti z BAO, ktorí podali podnet na krajskú prokuratúru.

V ňom žiadali preskúmať zákonnosť rozhodnutia o dodatočnom povolení stavby domu na Beblavého. Na základe podnetu aktivistov krajský prokurátor podal 9. mája 2014 protest voči okresnému úradu, ktorý potvrdil rozhodnutie Starého Mesta o povolenie zmeny stavby pred dokončením a žiada napadnuté rozhodnutie zrušiť.

Aktivisti z BAO a bratislavský magistrát sa už v minulosti zhodli, že dodatočné rozhodnutie o zmene stavby je v rozpore s územným plánom zóny Podhradie, pretože nie sú splnené záväzné regulatívy pre výšku objektu.

"Maximálna povolená výška Fischerovho domu môže byť po výšku rímsy susedného objektu. Každý môže vidieť, že stavba ďaleko prekračuje tento limit a napriek tomu Stavebný úrad Staré Mesto legalizoval dodatočnú zmenu stavby pred dokončením," uviedol M. Vagač.

Členom iniciatívy BAO sa nepáči ani strecha domu na Beblavého ulici. Podľa aktivistov z BAO totiž budovy v tejto lokalite musia mať šikmé strechy s tvrdou šablónovou strešnou krytinou, kým na dome na Beblavého ulici dokončujú medenú strechu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA R0EB.Sk ponúka na predaj 3 generačný rodinný dom-ZÁHORSKÁ BYSTRIca. Pozemok o výmere 663 m2, . Úžitková plocha predstavuje 402 m2 + logie 50 m2 + terasa.

REB.SK , 3 izbový byt, Tallerova ul

REB.SK , 3 izbový byt, Tallerova ul REB .SK ponúka na predaj 3-izbový staromestský byt na Tallerovej ulici, Staré mesto. Úžitkova plocha bytu je 78 m2 + terasy 10m2.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát