Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zo známeho skeletu budú byty a obchodné centrum. Pomôže spolumajiteľ Esetu

21.08.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Vjazd do centra Nitry „skrášľoval“ vyše dekády rozostavaný betónový skelet plánovaného projektu City Park, ktorý v minulosti počítal s ambicióznym plánom veľkého obchodného centra. Roky sa však nehýbal. Dnes už developer hovorí, že projekt, ktorý medzičasom prešiel zmenami, dokončí. Investične doň vstúpilo aj známe meno z IT biznisu.

  • Tlačiť
  • 0

Skelet stál na brehu rieky Nitra v centre krajského mesta 11 rokov. Výstavba pri Brezovom háji sa začala ešte v roku 2007 a termín dokončenia mal byť jeseň 2008.

Skupina ICT Istroconti plánovala obchodno-zábavné centrum s vyše 100 predajňami a prenajímateľnou plochou 27-tisíc štvorcových metrov. Ohlásení boli aj konkrétni nájomcovia.

Developer však práce v roku 2008 stopol. Dôvodom boli právne spory o pozemky a spochybnenie stavebného povolenia. Neskôr zas nevedel nájsť finančného partnera. Pozemky vlastnila cirkev, investor ich mal pôvodne prenajaté, no v súčasnosti sú už v jeho vlastníctve. 

V pláne bol aj hotel a kancelárie

Na projekte istý čas spolupracovala spoločnosť ICT Istroconti s Doprastavom, celý zámer sa na papieri rozširoval aj o hotel, byty a kancelárie. Nič z toho sa však neposunulo do fázy realizácie.

V roku 2016 ICT Istroconti oznámil, že našiel nového partnera na dostavbu centra. Veľkolepejší projekt opätovne okresal len na byty a obchodné centrum v susedstve. S výstavbou chcel developer začať v roku 2017, ale aj tento termín sa napokon ukázal ako nereálny. Projekt však dostal finálne kontúry a premenoval sa na Promenada Living Park.

Neprehliadnite

Zástupca developera zároveň na nitrianskej radnici prezentoval detaily – hovoril o tom, že komplex s bytmi, obchodmi a službami budú zo strany rieky lemovať reštaurácie s vonkajšími terasami, súčasťou malo byť klzisko, vodná plocha a dve detské ihriská.

Výstavbu potom zdržalo vybavovanie povolení. Dnes však už developer má 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ICT Istroconti, Promenada Living Park

Diskusia (0 reakcií)