Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckermandel zverejnil ceny bytov, preč je už 80 percent

09.04.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Hoci developerská spoločnosť J&T Real Estate spúšťa predaj bytov v novej štvrti pod Bratislavským hradom až v týchto dňoch, hovorí o 80 percentách predanej kapacity. Zuckermandel sa stavia už niekoľko mesiacov, teraz pribúdajú aj ďalšie podrobnosti a vizualizácie.

  • Tlačiť
  • 43

Projekt na dunajskom nábreží prinesie dokopy 187 bytov v troch blokoch, z čoho 152 je aktuálne v ponuke. Okrem toho aj kancelárie, obchodné priestory, promenádu a ďalšie.

„Z bytov je voľných posledných 27,“ hovorí Katarína Krajňáková zo spoločnosti. Podľa nej pritom ceny dosahujú približne 2 800 až 2 900 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad trojizbový byt na 5. poschodí s výmerou 86 štvorcových metrov, balkónom a pivnicou je v ponuke za 261-tisíc eur.

Na takýto objemný projekt ide v súčasnosti o najvyššie ceny v Bratislave. Zástupkyňa firmy ich okrem možností štvrte a lokality pri Dunaji vysvetľuje aj štandardom vybavenia. „Samozrejmosťou sú hliníkové okná s izolačnými trojsklami, drevené podlahy a drevené dyhované dvere či príprava na klimatizáciu,“ hovorí.

Zuckermandel - vizualizáciaZdroj: J&T Real Estate

Zuckermandel sa sústredí aj na komerčné priestory, novú centrálu tu bude mať napríklad dávnejšie ohlásená banka ČSOB. Celkovo majú vyrásť štyri bloky s maximálnou výškou 7 podlaží, 32-tisíc m2 kancelárií a 2-tisíc m2 obchodov.

Domimantou územia bude lávka ponad električkovú trať a rušnú cestu na nábreží. Okrem toho pribudnú nové ulice a vytvorí sa pešie prepojenie z centra cez budúcu Vydricu až na nábrežie a k susednému River Parku rovnakého developera (prečítajte si Rande s realitou).

Výstavba sa začala vlani po desiatich rokoch príprav a niekoľkých rôznych štúdiách. Štart sa odďaľoval aj pre námietky aktivistov a zdržania v povoľovacom konaní.

Zuckermandel - aktuálny stavZdroj: Bratislava YIMBY

Celý Zuckermandel má zhltnúť približne 150 miliónov eur a byť hotový na jar 2017. Na architektúre sa podieľajú Bouda Masár Architekti a A.M. architects.

J&T RE v súčasnosti buduje aj dvojičky Panorama City pri novostavbe národného divadla s plánovaným dokončením budúci rok. Aj tu šiel predaj bytov rýchlo, najmä vďaka cenám bytov, lokalite i masívnej reklamnej kampani. Rovnako v projekte Stromová na Kramároch.

Skupina navyše zvykne pred oficiálnym štartom predaja ponúknuť byty najprv klientom spriaznenej J&T banky. čo taktiež urýchľuje predaj

  • Tlačiť
  • 43

Tagy J&T Real Estate, Zuckermandel