Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zwirn má prvé stavebné povolenie, čoskoro sa má začať s predajom bytov

05.02.2020, 05:02 | Martin Poláš | © 2020 News and Media Holding

S povoleniami vo veľkom ružinovskom projekte Zwirn medzi Košickou, Páričkovou a Svätoplukovou ulicou je developer YIT Slovakia o krok ďalej. Aktuálne už získal stavebné povolenie na realizáciu podzemných garáží a centrálneho námestia. Na túto etapu má bezprostredne nadviazať výstavba bytov. Tie sa zároveň onedlho dostanú do predaja.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

YIT, ZWIRN

Práce v areáli bývalej Cvernovky sa pred vyše rokom začali obnovou historickej technickej pamiatky Pradiareň, ktorá sa transformuje na moderné kancelárske priestory. Tie v objekte doplnia obchody, reštaurácia či kaviareň s eventovým priestorom v priľahlej Silocentrále.

Zo štvorpodlažnej Pradiarne bude viesť na prízemí hlavná pasáž, ktorá vyústi do hlavného námestia novej štvrte. Pod námestím budú umiestnené podzemné garáže. Práve k nadväzujúcej časti projektu získalo YIT stavebné povolenie.

Námestie s vyhliadkovou vežou

Povoľovací proces sa pritom v uplynulých mesiacoch zdržal, pretože k územnému rozhodnutiu týkajúceho sa garáží a námestia prišli odvolania. Väčšinu z nich napokon účastníci konania stiahli, posledné zamietol vlani v novembri okresný úrad.

Neprehliadnite

Koncom januára zároveň ružinovský stavebný úrad rozhodol o povolení stavby. Z dokumentu vyplýva, že sú zachované avizované parametre projektu.

Vertikálne usporiadanie je riešené systémom posunutia o pol podlažia. Jedna polovica pôdorysu tak má tri podzemné podlažia a druhá štyri.

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej CvernovkeZdroj: YIT Slovakia

V podzemí vznikne 268 parkovacích miest, ktoré sú určené pre potreby Pradiarne a Silocentrály. Na ne bude garáž priamo prepojená prevádzkovo a funkčne. Okrem áut vznikne v podzemí parkovisko pre bicykle so šatňami.

Časť povrchu garáží bude tvoriť námestie, ktoré bude mať 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy YIT, ZWIRN

Diskusia (0 reakcií)