Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

10 slovenských nákupných centier, ktoré zostali len na papieri

12.04.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Trenčín, Ružomberok či Prešov. Aj to sú mestá, ktoré sa mali chváliť väčšími nákupnými možnosťami. Plány na nové nákupné centra však stroskotali. Niekde úradovala kríza, niekde nereálne očakávania investorov. TREND Reality sa pozreli na 10 nákupných centier, ktoré boli ohlásené, nakoniec však skončili len na papieri.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Yosaria Plaza, Bratislava

Yosaria PlazaZdroj: TREND Reality

Ak by sa tento projekt zrealizoval, mal by nálepku najväčší na Slovensku. V Ružinove totiž chceli postaviť nákupné stredisko, ktoré ponúkne na ploche 100-tisíc štvorcových metrov 250 obchodných jednotiek. Projekt s rozpočtom 2,5 miliardy slovenských korún mal okrem iného lákať na klzisko či 25-metrový plavecký bazén. Projekt síce rozbehol stavebné práce, tie však pre bankrot financujúcej banky zastavili. Dnes sa vedú okolo stavby súdne spory, ktoré zabraňujú jej prípadnému reštartu.

Yosaria Plaza vo faktoch

Začiatok výstavby: 2007
Nákupná plocha: 100 000 m2
Rozpočet: 2,5 miliardy slovenských korún
Aktuálny stav: reštartu projektu bránia súdne spory

Europa Shopping Center Levice

Europa LeviceZdroj: VAV Invest

Developerská skupina VAV Invest, ktorá sa zviditeľnila najmä nákupnými centrami Europa v Banskej Bystrici a Zvolene, naplánovala expanziu aj do Levíc. V roku 2009 odkúpila od mesta Dom kultúry Družba, ktorý plánovala prebudovať na obchody, fitnescentrum, kiná a reštaurácie. Plány napredovali pomaly a centrum predbehol iný investor, ktorý vybudoval neďaleko chystaného komplexu konkurenčné centrum Dituria. Aj preto žiadal VAV Invest mesto, aby pozemky odkúpilo späť. Plány tak zostali len na papieri, investor je dnes v konkurze.

ESC Levice vo faktoch

Plánovaný rok výstavby: 2012
Nákupná plocha: 12 000 m2
Rozpočet: 25 miliónov eur
Aktuálny stav: plány na vybudovanie centra sa nebudú realizovať

Aupark Trenčín

Aupark v Trenčíne nebudeZdroj: HB Reavis

Desaťročné plány sa skončili rozchodom mesta a developera. Práve Trenčín mal byť piatym mestom, v ktorom mal HB Reavis postaviť svoj Aupark. V roku 2008 dokonca od mesta kúpil budovu a sedemtisíc štvorcových metrov pozemku, za ktoré zaplatil 681-tisíc eur. Aj napriek tomu, že investor predstavil konkrétne plány i vizualizácie, z projektu nakoniec nič nebolo. Problémom bolo to, že sa developerovi nepodarilo získať časť pozemkov, po ktorých prechádza štátna cesta.

Aupark Trenčín vo faktoch

Plánovaný rok výstavby: 2010
Nákupná plocha: 10 000 m2
Rozpočet: 42 miliónov eur
Aktuálny stav: nákupné centrum sa nebude realizovať, pozemky odkúpilo mesto späť

Pokračovanie článku - stránka 1 z 3
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy Aupark, nákupné centrá, Polus, Tulip

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát