Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aj Karlovka má svoju „Hirošimu“. Skelet hotela Alibaba stojí už roky

31.10.2019, 14:12 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

V Mlynskej doline už takmer dekádu straší skelet budovy, ktorá mala slúžiť ako hotel. Nachádza sa v tesnej blízkosti študentského internátneho mestečka a nákupného centra Galéria Cubicon. Zdá sa, že majitelia objektu sa s projektom ďalej v najbližšej dobe nepohnú.

  • Tlačiť
  • 0

Boli to veľké plány. Ešte v roku 2010 podnikateľ pôvodom zo Sýrie Rifat Assad, ktorý aj so svojom rodinou podnikal v mnohých oblastiach od potravinárstva až po zdravotníctvo, predstavil plán postaviť hotel.

Mal mať desať nadzemných podlaží, 90 izieb, dva apartmány a wellness centrum s bazénom, fitnescentrom a saunami. Okrem toho aj kongresovú sálu s kapacitou 500 ľudí, reštauráciu, lobby bar a dve podlažia podzemných garáží. R. Assad sa vtedy vyjadril, že hotel bude mať tri hviezdičky, jeho úroveň však podľa svojich slov plánoval na úrovni štyroch.

Nedodržané termíny

Hotel plánoval investor v lokalite mimo centra, s neatraktívnym výhľadom na panorámu Karlovej Vsi a blízky cintorín Slávičie údolie. Prekvapujúce boli tiež ambície hotelierstva v Mlynskej doline v tesnej blízkosti internátov. Tie patria k najrušnejším zónam nočného života v rámci mesta. 

Neprehliadnite

Do stavby hotela chcel investovať desať miliónov eur. Pôvodný termín dokončenia mal byť rok 2011, nenaplnil sa však. V tom čase meškalo v hlavnom mnoho ďalších projektov a niektoré sa na dlhé roky zastavili. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ali Assad, Assadovci, Hotel Alibaba, Karlova Ves, Labib Assad, Ratif Assad, skelet Hirošima, výstavba

Diskusia (0 reakcií)