Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Carrefour zavaril nákupným centrám

16.05.2018 | Marek Legéň

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

16.05.2018 | gejza77

prosím, nespájajte tento problém so sieťou CARREFOUR .... CARREFOUR zo Slovenska už dávno odišiel, ostali len amatéri, ktorí používali túto značku na svojej ceste k absolútnemu krachu a strápneniu sa pred odbornou verejnosťou

btw. pokiaľ ide o Danubiu, tak nemôžete myslieť vážne slová o tom, že LIDL a KRAJ sú konkurenciou ... konkurenciu tam tvorí výlučne TESCO

17.05.2018 | lacusko

Ako teda nazvat niekoho, kto necha svoj nazov, logo a zvysok firmy amaterom?

Konkurencia je cokolvek, co ti berie zakaznikov, ktori by inak prisli k tebe a je ich nezanedbatelny pocet. V Lidl pohodlne nakupia obyvatelia okolitych bytoviek potraviny a co to z drogerie. Kraj je koncept na otestovanie, ale isty typ zakaznika tam najde, co hlada.
Navyse, treba sa zmierit s tym, ze trojkombo Testo, Lidl, Kraj ako kombinacia vyzbiera skoro vsetko.

17.05.2018 | shaggy

Samozrejme, že je to tak, ako píšeš.
To by len gejza o tom niečo musel vedieť a pohybovať sa v danej oblasti. Ak tam príde nový nájomca s potravinami, tak to bude mať ťažké nielen proti Tescu, ale hlavne Lidlu. A nepomôže mu ani poloha.

17.05.2018 | Andrej_sk

Presne tak. A to este Kaufland autom kusok dalej. a bojim sa ze uz ani Tesco im nebude konkurovat a straca dych. Zistil som ludia zacali kombinovat - v Lidli kupia drogeriu, nejaky tyzdenny tovar a celorocnu klasiku a do Kauflandu idu na cerstve maso a zeleninu. Je to sup-sup a clovek pritom nenabeha kilometre ako v roztahanom tescu a volakedy carefure.
Carefur ma aj blbu polohu pre pesich petrzalcanov

17.05.2018 | shaggy

Tesco tam plánuje postaviť obchodnú galériu (kam sa má napr. presťahovať McD z Danubie), tá im podla mňa pomôže. Ja bývam v okolí a kombinujem Lidl + Tesco, Kaufland na mňa nepôsobí dobre (ale to je iba o pocitoch).

17.05.2018 | gejza77

ďakujem za názory ..... CARREFOUR - tak ako sa prezentoval na Slovensku a tak ako ho poznám z Belgicka či Francúzska je hypermarket so širokou ponukou potravinárskeho aj nepotravinárskeho tovaru vrátane zaujímavého segmentu tovaru pod privátnou značkou. Má široký trvalý sortiment, zaujímavé akcie a dostatok akciového tovaru. V tmto segmente mu môže konkurovať TESCO a do istej miery aj KAUFLAND či BILLA. ..... avšak porovnávať CARREFOUR s reťazcom s výrazne obmedzeným sortimentom, kde z každého typu tovaru majú max. dva druhy, kde akciový tovar je dodávaný v množstvách postačujúcich na najviac pol dňa je scestné ..... uznávam, určite aj červeno-bielo-modrý diskont má svoju cieľovú skupinu, avšak ak niekto nechce stáť od šiestej ráno pred predajňou a nechať sa pri vstupe mlátiť bandou pomätených dôchodcov tak tento reťazec veľkým oblúkom obíde

17.05.2018 | shaggy

Skús zapracovať na čítaní s porozumením ;)
Nikto v článku neporovnával Carrefour s Lidlom, Carrefour už skončil, takže nie je konkurencia pre žiadny obchod.
V článku sa píše:
"CBRE nemá v Danubii jednoduchú úlohu. V okolí je silná konkurencia reťazcov. Cez cestu stojí veľké Tesco Extra, opodiaľ má predajňu Lidl a nedávno otvárala tiež Petržalská tržnica so supermarketom Kraj."
a to je pravda - ktokoľvek tam príde, bude musieť počítať so silnou konkurenciou.
Alebo chceš povedať, že to nie je pravda?

Ale ďakujeme, že si sa pochválil, z ktorých štátov máš s nim skúsenosti. Ja som bol v Carrefoure v Taliansku. Som rovnako cool, ako ty?

18.05.2018 | milan_k

si len rovnako trapny