Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aktivita developerov neutícha, stále hľadajú nové lokality

08.02.2019, 11:01 | TASR

Developeri a investori majú záujem o súčasné aj nové lokality na Slovensku, zníženie dopytu z ich strany aktuálne neevidujú medzinárodné poradenské spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 0

V sektore industriálnych nehnuteľností je tu vstup nových hráčov na slovenský trh, ako aj rozširovanie portfólia u developerov, priblížila spoločnosť Cushman & Wakefield.

Obavy už koncom roka 

V súvislosti so spomaľovaním ekonomiky dodala, že táto téma začala byť aktuálna koncom roka 2018. „Tým, že sme krajina automotive, je táto informácia o to viac citlivejšia,“ uviedol vedúci jej tímu pre priemyselné nehnuteľnosti Anton Jasenovec s tým, že aj závislá od tohto veľmi silného ale aj senzitívneho segmentu ekonomiky.

Neprehliadnite

Z pohľadu spoločnosti CBRE sa developeri aktívne zaujímajú o ďalšie lokality v rámci celej SR. Zároveň eviduje aj rozvoj priemyselných projektov v balkánskych krajinách Európy.

„Pri projektoch prenájmu kancelárskych priestorov neevidujeme žiadne spomalenie, trh je veľmi dynamický, firmy plánujú expanziu. Čo sa však môže veľmi rýchlo zmeniť, podobne ako v roku 2009,“ povedal o situácii na Slovensku šéf jej oddelenia pre kancelársky trh Oliver Galata.

Možné riziká

Zo širšieho pohľadu poradenskej firmy pre komerčné nehnuteľnosti a investičný manažment Colliers International by investori do realít v krajinách Vyšehradskej štvorky, Bulharska a Rumunska mali byť obozretnejší v súvislosti s rizikami.

K nim poradenská spoločnosť radí napríklad prehrievajúci sa cyklus výstavby, nedostatok pracovnej sily, brexit a s tým súvisiace krátenie financovania z Európskej únie, populistickú politiku či riziko zdaňovania aktív.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CBRE, cushman & wakefield

Diskusia (0 reakcií)