Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Akvapark vo Veľkom Mederi sa rozrastie, pribudne aj rieka

20.04.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Rekreačné stredisko Thermal Corvinus Veľký Meder na južnom Slovensku sa ďalej rozširuje. Majiteľ areálu požiadal úrady o povolenie pristaviť k aktuálnym atrakciám ďalších desaťtisíc štvorcových metrov. Dominovať im majú nové bazény, ale aj prúdová rieka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

akvapark

Stredisko vo Veľkom Mederi pokračuje vo svojom rozširovaní. Kým v roku 2014 otvorilo tobogánovú časť, o rok neskôr pribudol v komplexe 25-metrový krytý plavecký bazén. Tentokrát si na juhu Slovenska naplánovali rozšírenie vonkajšej ponuky.

Areál má doplniť skokanský bazén s troma skokanskými mostíkmi. „Stena smerom k bazénu a bočná stena budú tematizované umelou skalou vyrobenou s povrchom imitujúcim prírodnú skalu. Po skale pod mostíkmi bude stekať voda - vodopád po skale,“ píše investor v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady.

Neprehliadnite

Ponuku kúpania má rozšíriť aj vlnový bazén, ktorý investor plánuje čiastočne prepojiť s detským bazénom. „Vlnový bazén je charakteristický simuláciou morského vlnenia,“ vysvetľuje investor. Vedľa vlnového bazéna má vyrásť SprayPark, ktorý ponúkne interaktívne možnosti vyžitia pre deti do 10 rokov.

Jednou z nových atrakcií má byť prúdová rieka. „Bude slúžiť pre plavcov a neplavcov pre atraktívne zážitkové kúpanie sa, s unášaním tela v dookola prúdiacej vode, ktorá bude v dvoch rýchlostných režimoch,“ píše firma.  V strede prúdovej rieky má vyrásť ostrov s vodnou atrakciou mečovej fontány.

Thermal Corvinus Veľký MederZdroj: EIA/Termál

Začiatok výstavby investor odhadnúť nevedel, keďže jej dátum závisí od získania všetkých povolení. Celkové náklady vyčíslil na niečo vyše tri milióny eur. Len na porovnanie, krytý bazén postavili vo Veľkom Mederi s rozpočtom 790-tisíc eur, približne rovnakú sumu zhltla aj stavba tobogánovej časti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy akvapark

Diskusia (0 reakcií)