Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Akvapark vo Veľkom Mederi sa rozrastie, pribudne aj rieka

20.04.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Rekreačné stredisko Thermal Corvinus Veľký Meder na južnom Slovensku sa ďalej rozširuje. Majiteľ areálu požiadal úrady o povolenie pristaviť k aktuálnym atrakciám ďalších desaťtisíc štvorcových metrov. Dominovať im majú nové bazény, ale aj prúdová rieka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Stredisko vo Veľkom Mederi pokračuje vo svojom rozširovaní. Kým v roku 2014 otvorilo tobogánovú časť, o rok neskôr pribudol v komplexe 25-metrový krytý plavecký bazén. Tentokrát si na juhu Slovenska naplánovali rozšírenie vonkajšej ponuky.

Areál má doplniť skokanský bazén s troma skokanskými mostíkmi. „Stena smerom k bazénu a bočná stena budú tematizované umelou skalou vyrobenou s povrchom imitujúcim prírodnú skalu. Po skale pod mostíkmi bude stekať voda - vodopád po skale,“ píše investor v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady.

Neprehliadnite

Ponuku kúpania má rozšíriť aj vlnový bazén, ktorý investor plánuje čiastočne prepojiť s detským bazénom. „Vlnový bazén je charakteristický simuláciou morského vlnenia,“ vysvetľuje investor. Vedľa vlnového bazéna má vyrásť SprayPark, ktorý ponúkne interaktívne možnosti vyžitia pre deti do 10 rokov.

Jednou z nových atrakcií má byť prúdová rieka. „Bude slúžiť pre plavcov a neplavcov pre atraktívne zážitkové kúpanie sa, s unášaním tela v dookola prúdiacej vode, ktorá bude v dvoch rýchlostných režimoch,“ píše firma.  V strede prúdovej rieky má vyrásť ostrov s vodnou atrakciou mečovej fontány.

Thermal Corvinus Veľký MederZdroj: EIA/Termál

Začiatok výstavby investor odhadnúť nevedel, keďže jej dátum závisí od získania všetkých povolení. Celkové náklady vyčíslil na niečo vyše tri milióny eur. Len na porovnanie, krytý bazén postavili vo Veľkom Mederi s rozpočtom 790-tisíc eur, približne rovnakú sumu zhltla aj stavba tobogánovej časti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy akvapark, Veľký Meder

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát