Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kúpalisko na Železnej studničke Arca neobnoví

04.09.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Nevyužívané a schátrané kúpalisko na bratislavskej Železnej studničke sa zatiaľ obnovovať nebude. Zámer investičnej skupiny Arca Capital pod názvom Vydrica Baths sa z hľadiska vplyvov na životné prostredie nepozdáva okresnému úradu ani mestskej časti Nové Mesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Hodnotenie vplyvov na životné prostredie preukázalo, že územie európskeho významu Vydrica by mohlo byť revitalizáciou a prevádzkou kúpaliska negatívne ovplyvnené. Záverečné stanovisko úradu prijal s potešením petičný výbor iniciatívy Zachráňme Železnú studienku, ktorého petíciu proti revitalizácii kúpaliska podporilo viac ako 4 500 ľudí.

Predseda petičného výboru Michal Drotován, ktorý kandiduje aj na starostu Rače vyzval magistrát, aby zrušil kladné záväzné stanovisko k investičnej činnosti vydané vlani, informuje tlačová agentúra SITA.

Podľa riaditeľa kancelárie primátora Ľubomíra Andrassyho mesto posudzovalo projekt výlučne z územno-plánovacieho hľadiska, kde sa pri vydávaní stanoviska musí držať toho, čo hovorí územný plán. Ekologický a hygienický aspekt hodnotia iné inštitúcie.

„Tak, ako bol zámer spracovaný, neponúkol odpovede v takom rozsahu, aby sme si boli istí, že je to v poriadku. Vzhľadom na negatívne stanovisko EIA je predložený projekt v tejto podobe nepriechodný,“ hovorí Rudolf Kusý, starosta Nového Mesta.

Mestská časť vydala súhlas so zámerom revitalizácie existujúceho nefunkčného kúpaliska v roku 2011, zdôrazňovala však, že obnova nesmie ohrozovať životné prostredie a čakala na príslušné stanoviská.

Podrobnejšie informácie o obnove areálu prišli v roku 2010. Developer plánoval za 25 miliónov eur na takmer siedmich hektároch revitalizovať spustnutý areál rekreačnej zóny pod bývalým sanatóriom, priniesť tenisové kurty, ihrisko pre plážový volejbal i ďalšie atrakcie.

Sporným sa stal aj zámer prebudovať niekdajšie sanatórium na oddychové centrum s možnosťami ubytovania a neskôr postaviť dvanásť domov určených na prechodné rekreačné bývanie. Investor chcel návštevníkov lákať aj výletnou reštauráciou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Arca Capital, Železná studnička

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát