Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kúpalisko na Železnej studničke Arca neobnoví

04.09.2014 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Nevyužívané a schátrané kúpalisko na bratislavskej Železnej studničke sa zatiaľ obnovovať nebude. Zámer investičnej skupiny Arca Capital pod názvom Vydrica Baths sa z hľadiska vplyvov na životné prostredie nepozdáva okresnému úradu ani mestskej časti Nové Mesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Hodnotenie vplyvov na životné prostredie preukázalo, že územie európskeho významu Vydrica by mohlo byť revitalizáciou a prevádzkou kúpaliska negatívne ovplyvnené. Záverečné stanovisko úradu prijal s potešením petičný výbor iniciatívy Zachráňme Železnú studienku, ktorého petíciu proti revitalizácii kúpaliska podporilo viac ako 4 500 ľudí.

Predseda petičného výboru Michal Drotován, ktorý kandiduje aj na starostu Rače vyzval magistrát, aby zrušil kladné záväzné stanovisko k investičnej činnosti vydané vlani, informuje tlačová agentúra SITA.

Podľa riaditeľa kancelárie primátora Ľubomíra Andrassyho mesto posudzovalo projekt výlučne z územno-plánovacieho hľadiska, kde sa pri vydávaní stanoviska musí držať toho, čo hovorí územný plán. Ekologický a hygienický aspekt hodnotia iné inštitúcie.

„Tak, ako bol zámer spracovaný, neponúkol odpovede v takom rozsahu, aby sme si boli istí, že je to v poriadku. Vzhľadom na negatívne stanovisko EIA je predložený projekt v tejto podobe nepriechodný,“ hovorí Rudolf Kusý, starosta Nového Mesta.

Mestská časť vydala súhlas so zámerom revitalizácie existujúceho nefunkčného kúpaliska v roku 2011, zdôrazňovala však, že obnova nesmie ohrozovať životné prostredie a čakala na príslušné stanoviská.

Podrobnejšie informácie o obnove areálu prišli v roku 2010. Developer plánoval za 25 miliónov eur na takmer siedmich hektároch revitalizovať spustnutý areál rekreačnej zóny pod bývalým sanatóriom, priniesť tenisové kurty, ihrisko pre plážový volejbal i ďalšie atrakcie.

Sporným sa stal aj zámer prebudovať niekdajšie sanatórium na oddychové centrum s možnosťami ubytovania a neskôr postaviť dvanásť domov určených na prechodné rekreačné bývanie. Investor chcel návštevníkov lákať aj výletnou reštauráciou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Arca Capital, Železná studnička

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto Reb.sk Ponúka na predaj 4 izbový byt na Palisádoch, Staré mesto, BA I. Byt má úžitkovú plochu 122,30 m2 + pivnica 3,7 m2. Cena v RK.

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA R0EB.Sk ponúka na predaj 3 generačný rodinný dom-ZÁHORSKÁ BYSTRIca. Pozemok o výmere 663 m2, . Úžitková plocha predstavuje 402 m2 + logie 50 m2 + terasa.

Pridať inzerát