Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Architekti kritizujú tender na projekt novej nemocnice v Bratislave

13.06.2019 | Mária Hunková

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

13.06.2019 | Staromestsky bonvian

Je milion budov, ktore by mali byt nejako designove. Od nemocnice v prvom rade ale ocakavam funkcnost.
Ze tam budu s nositkami chodit po schodiku, alebo obiehat fontanku ci parcik skutocne nepotrebujem.
Rozumiem rozcarovaniu komory architektov, kedze tu nejde o design, ale o referenciu s naprojektovanim lozok, vykonov, obloznosti (teda kolko ludi dnu/von/hospitalizovanych, kolko ukonov ambulantnych, akutnych, hospitalizacnych), bez coho nakreslit budu s fontankou sice mozne je, ale to uz je lepsie nechat stary skelet aj s florou, ktora z neho rasi.
No a komora musi byt na prasky z toho, ze ministerstvo chce dokonca referencie.

13.06.2019 | citatelTrendu

Uvedomme si že ide len o lóve, takže hocikto kto len tuší potencionálnu šancu na úspech alebi Penta (kvôki vlastnej nemocnici) podáva námietky na čokoľvek. Pellé spomínal možnosť prijatia zákona lex na nemocnicu. Obávam sa že v tejto krajine bez morálky a pravidiel inej šance niet. proste je to veľmi významný projekt na to, aby vláda mala právo vybrať odávateľa od a do z, ale samozrejme, budú si to musieť vedieťb aj odôvodniť v prípade predraženia. inak sa tej nemocnice v reálnom čase nedožijeme.

Alebo to zadajte cez PPP, od projektu po prevádzkovanie nemocnice pár rokov, aspoň by priľšla konkurencia pente do zdravotníctva. Tá tu má veľmi nezdravý monopol. Súkromý prevádzkovať by bol efektívnejší ako štát a podkúril by Pente. Zdravotníctvu by to len prospelo, lepšie ako konkurenciu ešte nik nevymyslel.