Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Areál snov, ktorým Československo ohúrilo svet, dnes pomaly chátra

10.07.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

10.07.2018 | Emasculate

Wow! Toto musi byt prepis scenara jedneho z Ceskoslovenskych filmovych tyzdenikov co komancovia pustali v kinach pred samotnym filmom.

Dokonca "s výstavbou a modernizáciou Tatier vtedy súhlasili všetci. „Nemôžeme hovoriť o žiadnom negativizme, všetci vedeli, že sa to robí pre dobrú vec,“ vysvetľuje. " Sak jasne, jediny negativista vtedy bol Nohavica, Carnogursky a Havel, a aj to preto ze brali drogy.

Skoda ze sa nezachovali nejake dobove fotografie toho co teda akoze ''ohurilo svet" a cim "slovaci udavali svetove trendy", lebo jedine co tam vidim je nejaky nadchod co vyzera ako vratnica v nemocnici v Namestove a skokanske mostiky ktore zakonite nemohli byt legalne zkolaudovane pretoze vyzeraju ako ta stolova hra kde sa snazis nezrutit drevenu pyramidu tym ze vytiahnes jednu tycku.

Ak nieco tento katastrofalny clanok ukazuje ze (1) sme vzdy sme boli babraci a (2)dnesna mladez (napr autor textu) absolutne netusi ako rozlisit primitivnu propagandu od reality.


"Architektonicky odvážne je riešená aj rozhodcovská veža. Trojpodlažný objekt v tvare kvádra."

Fcuk me. By ste vy mne mali platit ze toto citam.

10.07.2018 | shaggy

Ale veď vtedy nebol internet, tak nikto neprotestoval. Lebo babka z lazov sa nikdy nedozvedela, že sa to postavilo za jej peniaze. Že ľudia boli chudobní, ale rovnako chudobní a aj z toho mála, čo mali, sa odviedla časť na tieto stavby.
Teraz sem dobehne nejaký príživník, čo vie celý život žiť iba na úkor druhých a začne vykrikovať, že niečo také by sa teraz už nepostavilo.
Možno nie, ale bola by to škoda? To, čo je potrebné, by sa postavilo - za peniaze tých, ktorí to využívajú (napr. lanovka na Hrebienok je komplet zrekonštruovaná, akurát ľudia frflú, lebo si to musia platiť). A to, čo je zbytočné (mostíky) by sa proste nevybudovalo.

11.07.2018 | hytat1

sak si odskoc do tatier! mas to daleko? uvidis co bolo a co sa zhumplovali! hlavne o to ide v tomto clanku

10.07.2018 | Bjorni

zrucat a zalesnit. Strasne to kazi pohlad na krasne kopce.

10.07.2018 | Alphakilla

Si dajte lieky prosím Vás.

11.07.2018 | Roman Kanala

Tatry boli odlesnené a tak výhľad už zbytočne nezacláňajú smreky.

11.07.2018 | sano b

vynimocne pitoma diskusia toto... nasilu aktualizovat (v zmysle prenasat dnesne nazory, hodnoty a poznatky) pri hodnoteni 50 (patdesiat!) rokov starej koncepcie a realizacie arealu na strbskom plese - to je ozaj uz problem pre psychologa

12.07.2018 | sunkaster1

pravdupovediac v porovnani s tym ako v roznych krajinach chatraju arealy postavene kvoli OH relativne nedavno a za ine prachy, je Areal snov na tom este celkom dobre.

12.07.2018 | shaggy

Porovnávať megalomanské stavby pre OH a jeden areál pre úzkoprofilové MS (spolu s infraštruktúrou, ktorá bola potrebná dávno predtým), nie je úplne v poriadku.

16.07.2018 | samuel2758

Moja spomienka na uzasne zvládnuté "ms 1970" je nasledovná: strašne dlho sme v dave tisícov ludy slapali zo záchytného parkoviska do areálu snov. Po príchode sme sa tlačili doslova ako sardinky pred areálom. Videli sme ako sa posledných pár pretekárov vynorilo v skoku nad areálom a potom sme v nadavajucom dave slapali zpat..... Dodnes mám z toho krásny trauma zážitok. Ďakujem súdruhovia.

16.07.2018 | samuel2758

A zabudol som dodať že do školy som odniesol dobrovoľne príspevok na alweg, ktorým ma súdruhovia mali dopraviť do areálu snov.
Vôbec ma nehnevalo že Raska nevyhral.