Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Astoria v centre plne obsadená

20.06.2007, 21:55 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Meškajúcu kancelársku budovu oproti prezidentskému palácu otvoria na jeseň.

  • Tlačiť
  • 1

Administratívna Astoria Palace na Hodžovom námestí v Bratislave privíta nájomníkov po prvom septembri tohto roka. V súčasnosti je podľa agentúry Media One, ktorá developera zastupuje, plne obsadená nájomníkmi.

Developerská skupina I.P.R. buduje Astoriu už takmer tri roky. Dokončenie stavby a sfunkčnenie priestorov pôvodne predpokladali na jar 2006. Neskôr sa termín posunul na koniec roka 2006, aby sa opäť oneskoril o pol roka. eTREND o posunoch informoval pred niekoľkými mesiacmi.

astoria.jpg

Posledný sklz nastal podľa Media One v dôsledku dispozičných zmien, ktoré si vyžiadali sami nájomcovia. V súčasnosti na budove dokončujú fasády a montujú vnútorné technológie.

Budovu podľa informácií eTRENDU neobsadí jeden veľký nájomca, bude tu sídliť niekoľko menších. Medzi nimi by mala byť aj konzultačná spoločnosť Erst&Young. Cena za prenájom štvorcového metra kancelárií ostala vo výške 15 až 16 eur mesačne ako hovorili staršie informácie.

Projekt za približne sedemsto miliónov korún zahŕňa aj rekonštrukciu podchodu na námestí. V týchto týždňoch začali s odstraňovaním konštrukcií ako prípravou na odstránenie starých pohyblivých schodov. Stavba naďalej zaberá jeden jazdný pruh v smere na Námestie SNP.

Astoria Palace sľubuje po otvorení štyri a pol tisíca štvorcových metrov kancelárií. Na prízemí by mali byť kaviarne, obchody a zástavka mestskej hromadnej dopravy. Spoločnosť I.P.R. Slovakia má veľkolepé plány aj s okolím bratislavskej Hlavnej stanice. Na Predstaničnom námestí by malo pribudnúť 200-tisíc m2 komerčných priestorov. Zároveň chce na Račianskom mýte postaviť trinásťpodlažnú kancelársku budovu. Využiteľná plocha by mala prevyšovať štyri tisíc štvorcových metrov.

Vizualizácia - I.P.R. Slovakia

  • Tlačiť
  • 1