Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autobusová stanica sa blíži k realizácii

07.12.2012, 11:20 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Developer HB Reavis už podal projekt v rámci Twin City na pripomienkovanie

  • Tlačiť
  • 9

Nová autobusová stanica na Mlynských Nivách je čoraz bližšie k štartu výstavby. Developerská spoločnosť HB Reavis nedávno prezentovala štúdiu Twin City na bratislavskom magistráte, ktorej súčasťou je aj stanica. Okrem toho v týchto dňoch predložila potrebné dokumenty na posúdenie štátnym orgánom. Podľa nich v rámci stanice vznikne aj päťpodlažná administratíva.

Bude vyhovovať vyšším nárokom na kvalitu dopravy a zvýšenie komfortu cestujúcich, informuje investor. „Kompaktnejšia forma stanice následne vytvorí priestorové podmienky pre ďalšie obchodné a reštauračné služby poskytované cestujúcim,“ píše sa v investičnom zámere. Celková podlažná plocha má presiahnuť 48-tisíc štvorcových metrov.

Samotný objekt stanice má pozostávať z viacerých podlaží. Prvé podzemné poslúži ako technické zázemie pre prevádzku samotnej stanice. Prízemie bude určené pre parkovanie autobusov, servis a umyváreň, nástupištia a zázemie pre cestujúcich bude až na prvom poschodí. Smerom k Svätoplukovej ulici má vyrásť aj päťpodlažný administratívny objekt ako zázemie pre vodičov.

Autobusová stanica je súčasťou projektu Twin City.

Nová stanica má mať kapacitu 151 parkovacích miest pre autobusy a len 27 pre osobné autá. Investor počíta s dopravnými napojeniami na Svätoplukovu i ulicu Mlynské Nivy. Ako termín štartu výstavby označil šéf developerskej firmy Slavomír Jankovič, rok 2015 s dokončením o dva roky neskôr. To už majú na druhej strane ulice stáť prvé kancelárske budovy v rámci Twin City.

Celkové náklady na výstavbu podľa dokumentov predložených štátnym orgánom dosahujú 10 miliónov eur, vzhľadom na rané štádium príprav však ide len o odhady. O vybudovaní novej autobusovej stanice sa hovorí už od predstavenia megaprojektu Twin City na okolitých pozemkoch. Prvý termín dokončenia znel ešte rok 2010.

Vizualizácia - HB Reavis

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Autobusová stanica, HB Reavis, Twin City