Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autobusová stanica Nivy je už zbúraná, projekt pokročil

23.01.2018, 14:05 | TASR

Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave, ktoré sa začali v októbri minulého roka, sú dokončené. Rozobratá bola už aj budova čerpacej stanice. Projekt Stanica Nivy za 345 miliónov eur, ktorého výsledkom bude nová autobusová stanica, tak prechádza do ďalšej fázy.

  • Tlačiť
  • 2

Aktuálne na mieste prebiehajú výkopové práce, odvoz zeminy, zabezpečenie stavebnej jamy ako aj stavba oplotenia pri budove Zboru väzenskej a justičnej stráže.

„Dokončuje sa rozoberanie betónových plôch stanice s následným odvozom materiálu. Na mieste stavby Nivy Tower pokračuje montáž výstuží a betónovanie základovej dosky veže. Všetky práce idú podľa plánu,“ približuje hovorkyňa developera HB Reavis Martina Jamrichová.

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Neprehliadnite

Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí plánuje developer investovať 24 miliónov eur.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice na Mlynských nivách nahradila od začiatku októbra 2017 náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy HB Reavis, Stanica Nivy