Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Avion začína prestavbu hypermarketu, nový otvorí na jeseň

28.12.2016, 14:00 | ds | © 2016 News and Media Holding

Bratislavské nákupné centrum Avion Shopping Park začína v januári prestavbu hypermarketu. Rozsiahle práce potrvajú do jesene budúceho roka. Hoci hypermarket bude dlhší čas zatvorený, nákupné centrum o potraviny nepríde, získalo nového predajcu.

  • Tlačiť
  • 4

„Od marca 2017 si budú môcť návštevníci nakúpiť všetko potrebné v dočasnom supermarkete Delia v priestoroch nákupnej pasáže. Stavebné úpravy priestoru sú naplánované tak, aby nenarušili pohodlie návštevníkov a prevádzku nákupného centra,“ vysvetľuje Andrea Aujeská, riaditeľka najväčšieho slovenského nákupného centra Avion.

Delia bude prevádzkovať predajňu potravín a potrieb pre domácnosť na ploche takmer 200 štvorcových metrov. Detaily modernizácie hypermarketovej časti zverejní nákupné centrum na jar budúceho roka.

Podľa žiadosti o stavebné povolenie, ktorú centrum podalo, by sa mala plocha potravín výrazne zmenšiť. Zo súčasných 13 500 m2 na 5 700 m2. Na uvoľnenej ploche majú vzniknúť nové obchody, detské herne a v centrálnej časti súčasného hypermarketu nový food court so 14 gastro prevádzkami a terasou.

Neprehliadnite

Prestavba hypermarketu súvisí s odchodom reťazca Hypernova, ktorý zatvorí predajňu ku koncu tohto roka. ,,O prevádzkovaní hypermarketu v Avione aktuálne prebiehajú rokovania,“ hovorí A. Aujeská.

Už v októbri však podala spoločnosť Kaufland Slovenská republika žiadosť o stavebné povolenie na prestavbu priestorov Hypernovy na Kaufland. Nemecký reťazec už otvoril dve predajne v priestoroch, ktoré prevzal od Hypernovy. Zhodne 15. decembra začal predávať v Prievidzi a Michalovciach. Na Slovensku tak má už 62 predajní.

Hypernova ku koncu tohto roka končí aj v košickom centre Atrium Optima a ku koncu januára aj v Centro Nitra. V nákupných centrách sa jej nepodarilo dohodnúť na prijateľných podmienkach ďalšieho fungovania. Reťazec, ktorý začiatkom roka zmenil majiteľa, sa zoštíhľuje už dlhšie. Z pôvodnej dvadsiatky mu zostane už len päť predajní, ktoré sa zmenia na Terno.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Avion, Hypernova, Kaufland