Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banská Bystrica má ďalšie nákupné centrum. Brány otvoril Point

25.10.2018, 11:01 | tv | © 2018 News and Media Holding

Nákupné možnosti v Banskej Bystrici sú od štvrtka bohatšie. V meste na strednom Slovensku totiž otvorili nákupné centrum Point, ktoré zákazníkom ponúkne 40 obchodných prevádzok.

  • Tlačiť
  • 4

Point postavili v centre mesta, na začiatku pešej zóny od Zvolena. V blízkosti sa nachádzajú univerzity, opera, zastávky MHD a komplex je dobre dostupný zo všetkých častí mesta.

Štyri desiatky prevádzok poskytnú svoje služby na ploche 5 350 štvorcových metrov.

Otváranie v dvoch fázach

Medzi najznámejších nájomcov patria prevádzky Lidl, Intersport, Teta Drogerie, Pet center, Pinky Club, Daffer, Lavanya, Progaming shop či Bagger.

V druhej fáze, ktorej otvorenie prebehne koncom novembra, pribudnú aj prevádzky ako Kvety Viktor, Toppress, Niké, MT shoes, Toyeto, Planeo, Benu lekáreň, Delikateso, Burger Palace, Fajn Food či Asia Food.

Podľa spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorá komplex spravuje a je poverená aj prenájmom maloobchodných priestorov, je centrum prenajaté na 96 percent.

Nákupné centrum Point v Banskej BystriciZdroj: SC Point

„Tešíme sa, že pre obyvateľov mesta Banská Bystrica a okolia prinášame spoločne s vlastníkom centra nové, kvalitné možnosti na nákupy, služby, relax a podporujeme rozvoj regiónu. Otvorením centra pre mesto a obyvateľov prinášame 150 nových pracovných pozícií,“ uviedol pri tejto príležitosti Norbert Kuklovský, Head of Asset Services Operation v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Stihli to za dva roky

Architektúra celého centra je ovplyvnená obrazom maliara Dominika Skuteckého s názvom Trh v Banskej Bystrici. Ten zobrazuje ženu so slnečníkom. Ide o obraz, ktorý maliar namaľoval po príchode z Benátok a usadení sa v Banskej Bystrici.

Neprehliadnite

„Nákupné centrum disponuje úžasnou polohou v centre mesta a na druhej strane sa nachádza v tesnej blízkosti napojenia na cyklotrasu, čím centrum mesta dostane nový impulz,“ konštatuje pri príležitosti otvorenia Peter Šebo, spoluvlastník obchodného centra Point.

Výstavba nákupného centra sa začala v októbri 2016. Ešte v máji hovoril investor o tom, že otvorenie prebehne v septembri, nakoniec došlo k mesačnému sklzu. Autorom architektonického návrhu je ateliér Architekti Šebo Lichý, v orgánoch ich developerskej spoločnosti ITB sedí aj P. Šebo.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Banská Bystrica, cushman & wakefield