Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banskobystrické obchodné centrum Europa rozširujú

31.05.2016, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Obchodné centrum Europa v Banskej Bystrici sa rozširuje. Majiteľ nákupného strediska, medzinárodná skupina CBRE Global Investors buduje na časti strešného parkoviska priestory pre nové prevádzky. Konkrétnych budúcich nájomcov ale zatiaľ nekonkretizuje.

  • Tlačiť
  • 0

„Pred pár mesiacmi sme avizovali, že prídeme s novinkami. Rozhodli sme sa, že pri príležitosti našich desiatich narodenín, obdarujeme našich zákazníkov a rozšírime nákupné centrum o nové obchody,“ vysvetľuje Tomáš Hollý, Centre manager ESC. Pribudne 1 400 m2 maloobchodných plôch, ako aj nový vchod do centra.

„Pokiaľ ide o nové obchody, v tejto fáze môžem povedať, že pôjde najmä o obchody a značky orientované na detský sortiment, ktorý v súčasnosti v centre chýba,“ hovorí T. Hollý. Výstavbu rozšírenia plánujú ukončiť do konca budúceho tohto roka, počas stavebných prác budú trvať aj dopravné obmedzenia na streche.

Prvé v regióne

Nákupné centrum Europa bolo v roku 2006, keď sa otváralo, prvým moderným obchodným centrom tejto veľkosti v regióne a dodnes prakticky nemá konkurenciu. Výstavba stála približne 2,4 miliardy slovenských korún, prenajímateľná plocha na troch podlažiach dosahuje 37 500 m2.

Europa Shopping CenterZdroj: CBRE

Centrum rok po otvorení získala realitná divízia ING REIM medzinárodnej skupiny ING, ktorú neskôr ako celok kúpil ďalší svetový gigant CBRE Global Investors. Na Slovensku je firma známa najmä realitnými konzultačnými službami v oblasti prenájmov komerčných priestorov.

V priamom napojení na banskobystrický projekt vyrástla aj 22-podlažná kancelárska veža Europa Business Center s ponukou 8-tisíc m2 administratívnych plôch. Najväčším nájomcom je telekomunikačný operátor O2 Slovakia.

Obchodné i kancelárske centrum postavila banskobystrická developerská skupina VAV Invest, ktorá v meste vybudovala aj niekoľko bytových domov, obchodné centrum vo Zvolene a plánovala rozšírenie banskobystrických obchodov i vybudovanie Europa v Leviciach. Začiatkom roka sa však z reštrukturalizácie dostala do konkurzu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)