Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bardejovský Hotel Minerál prechádza rekonštrukciou

18.02.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Hotel Minerál v Bardejove získava novú podobu. Tento rok ho chce vedenie Bardejovských kúpeľov premeniť na štvorhviezdičkový hotel a kongresovými priestormi. Investícia má dosiahnuť 5,5 milióna eur.

  • Tlačiť
  • 0

Deväťpodlažný objekt je v rekonštrukcii od vlaňajšej jesene s plánovaným znovuotvorením v novembri tohto roka. Minerál sa tak zmení na štvorhviezdičkový Alexander.

Najvýznamnejšou novou časťou hotela budú tri kongresové sály. „Okrem kongresového centra s kapacitou 300 ľudí bude mať svoje malé wellnes, jakuzzi a sauny, kaviarenské, reštauračné a spoločenské priestory,“ cituje bardejovský Korzár Tamaru Šatankovú, riaditeľku kúpeľov.

Súčasťou rekonštrukcie pôvodne mali byť aj apartmány, neskôr sa od tohto zámeru upustilo. Celkovo sa počíta so 75 hotelovými izbami celková kapacita dosiahne najviac 150 postelí.

Hotel Minerál pred rekonštrukciouZdroj: Google Street View

Hoci hotel Minerál sa má po rekonštrukcii zamerať na kongresovú turistiku, areál kúpeľov už dnes ponúka sály v hoteloch Astória a Ozón. „Kongresová turistika momentálne neskutočne rastie,“ spolieha sa T. Šatanková. V novom hoteli podľa nej nájde prácu 25 ľudí.

Bardejovské kúpele s históriou siahajúcou až pred rok 1 300 sa najviac rozrástli v prvej polovici 19. storočia. Dnes ide o rozsiahly areál minerálnych prameňov a oddychových zón doplnených hotelmi ako Ozón, Astória, Mier alebo menšími ubytovacími zariadeniami František, Diania, Alžbeta a ďalších.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)