Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BBC 1 Plus na Prievozskej dokončia v lete

09.01.2012, 12:24 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Kancelársky komplex v hlavnom meste je obsadený na tretinu

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BBC, CA Immo

V Bratislave sa postupne blíži k dokončeniu ďalšia administratívna budova. Projekt rakúskej developerskej skupiny CA Immo pod názvom BBC 1 Plus má už dokončenú hrubú stavbu, na jar tohto roka sa má pracovať v interiéri budovy a plánované dokončenie znie leto 2012.

„Predprenájom dosahuje približne 30 percent,“ pre TRENDreality.sk hovorí Radovan Mihálek, leasing director developerskej spoločnosti. Konkrétne mená však zatiaľ nezverejňuje, nakoľko firma chce počkať na podpisy zmlúv. Tie majú byť hotové v najbližších týždňoch.

Projekt, ktorý sám seba prezentuje ako zelený, ponúka 15 900 m2 prenajímateľných plôch, z čoho zhruba 14 600 je určených pre kancelárie. Zvyšok zabezpečia sklady a menšie obchodné prevádzky na prízemí objektu. K dispozícii bude aj 313 parkovacích miest.

Výstavba BBC 1 Plus na rohu Prievozskej a Plynárenskej ulice štartovala s oneskorením koncom roka 2010. „Objekt dokončíme v lete tohto roku, prvé sťahovanie nájomníkov predpokladáme od októbra,“ približuje R. Mihálek.

Financovanie zabezpečuje rakúska Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien, generálnym dodávateľom stavby je spoločnosť Bilfinger Berger. Pôvodný objekt charakteristický oválnou dominantou vlastní rakúska spoločnosť CA Immo od roku 2000 stopercentným podielom. Súčasná prenajímateľná plocha sa pohybuje okolo 12 500 m2.

V tesnom susedstve, priamo za objektom BBC 1 Plus od Prievozskej ulice, prebieha výstavba rezidenčného komplexu 3nity. V súvislosti s oboma sa chystá aj svetelná križovatka z Prievozskej na Jarabinkovú ulicu.

Vizualizácia - CA Immo

Foto - Philip Darázs

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BBC, CA Immo

Diskusia (0 reakcií)