Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bezos kúpil za 165 miliónov rezidenciu po zakladateľovi spoločnosti Warner Bros

13.02.2020, 08:03 | ČTK

Zakladateľ a riaditeľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos kúpil od mediálneho magnáta Davida Geffena za 165 miliónov dolárov Warnerovu rezidenciu v Beverly Hills v Spojených štátoch. S odvolaním sa na osoby oboznámené s transakciou to v stredu napísal denník The Wall Street Journal, ktorý poznamenal, že je to najdrahší nákup rezidenčnej nehnuteľnosti v regióne Los Angeles.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Jeff Bezos

J. Bezos je podľa rebríčka magazínu Forbes sa 131 miliardami dolárov najbohatším človekom na svete. Doterajší rekord za rezidenčnú nehnuteľnosť v Los Angeles bol vytvorený vlani, keď Lachlan Murdoch, jeden zo šiestich potomkov mediálneho magnáta Ruperta Murdocha, zaplatil zhruba 150 miliónov dolárov za sídlo Chartwell Mansion v Bel Air.

Neprehliadnite

Warnerovu rezidenciu (Warner Estate), ktorá sa nachádza na ploche 3,8 hektára a ktorá nesie meno po Jackovi Warnerovi, zakladateľovi filmovej produkčnej spoločnosti Warner Bros., patrila od roku 1990 D. Geffenovi. Sídlo si vtedy kúpil za 47,5 milióna dolárov.

Portál The Verge poukázal na to, že hoci sa suma zaplatená Bezosovi môže zdať neuveriteľná, v porovnaní s jeho majetkom ide o drobné. „Ak ročne zarobíte 60-tisíc dolárov, tak je to ako minúť za dom 75 dolárov,“ napísal The Verge. Dodal, že 165 miliónov dolárov je osmina z jedného percenta Bezosovho majetku.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Jeff Bezos