Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Bory Mall otvorí Penta v novembri

09.09.2014, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Obchodné centrum Bory Mall otvorí ešte pred tohtoročnými Vianocami. Pravdepodobne jedno z posledných moderných stredísk takéhoto typu v hlavnom meste stavilo na širokú spádovú oblasť i dobrú kúpyschopnosť okolitých obyvateľov. Vďaka tomu sa investičná spoločnosť Penta nebojí ani preplneného bratislavského trhu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 26

Tagy

Bory, Penta

„Presný termín otvorenia ešte spresníme, bude to ale v novembri,“ pre TREND Reality približuje Milan Klégr, managing director centra Bory Mall. Podľa neho je dnes projekt zaplnený na deväťdesiat percent, čo motivovalo developera pre rozhodnutie otvoriť už tento rok. Pôvodne sa totiž zvažoval aj termín jar 2015, predvianočné nákupy sú však tradične vhodnejšie pre otvorenie.

Centrum prinesie 54-tisíc m2 prenajímateľnej plochy a približne 190 obchodov. Oproti pôvodným plánom ide o mierne nafúknutie priestorov i vytvorenie menších prevádzok na základe záujmu nájomcov. Potvrdené sú napríklad značky H&M, C&A, Reserved, Lindex, Terranova, SportsDirect, Nay Elektrodom, Billa, ako aj hračky All Toys a Dráčik.

Voľnočasové priestory zaplní bowlingová zóna, detský kútik Buppi a už skôr ohlásené fitnes centrum Golem na 1 600 štvorcových metroch. Penta tu otvorí aj niekoľko ambulancií svojho zdravotníckeho zariadenia ProCare, pribudne aj pobočka pošty a najväčších bánk. Priamo v centre vznikne otvorená záhrada, ktorú volajú Tornádo.

Počíta sa aj s najväčším multiplexom v Bratislave vrátane 3D kina Imax, ktorý bude fungovať pod hlavičkou spoločnosti Cinemax zo skupiny Arkon. Otvorenie kín je naplánované na jar 2015.

Otvorená záhrada v Bory Mall má názov TornádoZdroj: Penta

„Bory Mall budeme prevádzkovať sami,“ hovorí M. Klégr. Podľa neho dáva ďalšie obchodné centrum v preplnenej Bratislave zmysel z pohľadu širokej a početnej spádovej oblasti, ako aj štruktúry okolitého obyvateľstva a jeho príjmov. Na severozápade Bratislavy existuje jedno väčšie stredisko, a to Galéria Lamač. Charakter je ale odlišný.

Bory prinesú vyše 2 400 parkovacích miest a pripravené je aj rozšírenie o ďalších 10-tisíc m2. Závisí však od vývoja návštevnosti v prvých mesiacoch a rokoch, presný termín štartu nie je zatiaľ stanovený. Celkové investičné náklady na Bory Mall vrátane pozemku dosahujú približne 150 miliónov eur. Architektúru navrhol Massimiliano Fuksas.

Mall je súčasťou obrovského územia Bory, v rámci ktorého Penta pripravuje dopravnú infraštruktúru. Okrem samotného obchodného centra vyrástli samostatné big boxy, kde pribudla čerpacia stanica Shell, obchod Merkury Market, Metro, Hornbach a podľa starších informácií sa počíta aj s predajcom športových potrieb Decathlon.

Vizualizácia celého územia BoryZdroj: Penta

Výhľadovo je v zóne naplánované aj bývanie, skupina má pri diaľnici D2 k dispozícii celkovo 220 hektárov. Z toho len polovicu zaberú spomínané obchodné prevádzky, zvyšok zaplnia iné funkcie, bližšie termíny a plány zatiaľ nie sú známe. Počíta sa aj s potiahnutím električky z Dúbravky, jej realizácia je však stále nejasná. Potrebné je totiž zapojiť aj hlavné mesto.

Bory sú známe aj niekoľkými novovzniknutými kruhovými objazdmi, ktoré pribudli v rámci výstavby a rekonštrukcie ciest. Dnes je vo výstavbe jeden spájajúci Záhorskú Bystricu a Lamač, jeho dokončenie plánuje firma na jeseň.

Poznámka: Vydavateľstvo TREND Holding vlastní spoločnosť V3 Media Holdings patriaca k finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 26

Tagy Bory, Penta

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát