Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bory po obchodoch, bývaní a nemocnici pripravujú kancelárie

15.12.2016, 05:01 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Necelého pol roka po spustení predaja bytov v prvej fáze obytnej časti novej bratislavskej štvrte Bory a krátko po odhalení projektu nemocnice predstavila developerská skupina Penta kancelársku časť. Na rozdiel od bývania a nemocnice však nemá konkrétne termíny výstavby.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Bory, Penta

Kancelárie majú vyrásť hneď za nákupným centrom Bory Mall a vedľa budúcej nemocnice, ktorej otvorenie je v pláne o päť rokov. Penta naprojektovala päticu päťpodlažných objektov. „Projekt by mal mať po dokončení približne 30-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy,“ približuje hovorca Penty Gabriel Tóth.

Typické podlažie ponúkne takmer 1 300 m2 kancelárskej plochy pre vyše dvesto pracovníkov. K dispozícii budú mať päťsto parkovacích miest v podzemných garážach.

Bory Office - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

„Zatiaľ je tento projekt v štádiu konceptu, v súčasnosti ešte nežiadame o povolenia k výstavbe. Aktuálne rokujeme s potencionálnymi nájomcami, o špekulatívnej výstavbe neuvažujeme,“ dodáva G. Tóth.

Pokračuje aj rozvoj obchodnej zóny, ktorá sa v Boroch začala budovať ako prvá. Okrem nákupného centra Bory Mall tu postupne otvorili samostatné predajne reťazce Metro, Hornbach, Merkury Market a Decathlon. Je tu aj benzínová pumpa, pripravuje sa autoumyváreň, dva autosalóny, stavebniny, nábytkárstva a kúpeľňové štúdiá. Celkovo môže na 70 hektároch vzniknúť 25 prevádzok.

Bory Retail Warehousing - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

Bory Retail Park - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

Penta na okraji tejto časti za Metrom pripravuje aj koncept Retail Warehousing. V siedmich pavilónoch s celkovou prenajímateľnou plochou 30-tisíc štvorcových metrov a 480 vonkajšími parkovacími miestami sú naprojektované variabilné priestory kombinujúce obchodné, výstavné, skladové a kancelárske funkcie.

Uprostred obchodnej zóny je pripravený aj projekt retail parku s prenajímateľnou plochou vyše sedemtisíc štvorcových metrov pre najviac 15 prevádzok a parkoviskom pre 184 áut. Celá nová štvrť Bory zahŕňa územie s rozlohou 220 hektárov medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

Mapa Bory Retail ZoneZdroj: Penta Investments

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bory, Penta