Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava bude mať novú atrakciu, vežu na Devínskej Kobyle

05.04.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

05.04.2018 | citatelTrendu

1. Župy nemáme, ale VÚCky
2. Keď sa ten projekt už robí, nemala by sa uskutočniť nejaká architektonická súťaž aby sme z peňazí na projekt získali čo najvyššiu kvalitu? Alebo z cudzích vrecák krv netečie?
3. Čo tak komplexný projekt, to tam bude len veža, nič viac? Čo tak drevené detský park pre viac generácií detí, ktorý by tématicky nadväzoval na les, územie Karpát alebo históriu?
4. "Zapadne" vež do územia alebo to bude päsť na oko, ako je tá červeno-biela veža na Dev. Kobyle?
5. Čo ten asfaltový chodník, keď už projekt, tak komplexný, prebudujte ho na dláždený (+mobiliár), infotabule....
Chápem, blížia sa komunálne voľby, to ale neznamená že si niečo vymyslím, zbúchnem a šmarím verejnosti: "toto bude". radšej menej, ale kvalitne, komplexne a zmysluplne.

05.04.2018 | bruciak

mne sa to ako idea paci a kedze som tam relativne pravidelne doplnim par dalsich bodov.
6) je to byvala raketova zakladna a nieje to asfaltovy chodnik ale celkom regularna cesta. So synmi sme preliezli vsetky bunkre a su paradne ( treba baterky ). Ak by sa tie aspon vycistili od skla a vyslovene nebezpecnych predmetov a par info tabul bola by to este lepsia atrakcia ako vyhladkova veza. ( je to za par eur )
7) riesenie statickej dopravy tam. 90% sa autom vyvezie a odparkuje pri rampe(ako je ten stary seleziansky hotel). Uz teraz to byva preplnene , kapacita tam je tak na 10-max 15 aut.

05.04.2018 | Andrej_sk

zeby ma to nadchlo :( Cista megalomania. myslim ze mame aj ine priority, ako udrzba cyklociest a turistickych chodnikov.

05.04.2018 | citatelTrendu

Hlavne je zarážajúce, že DNV, ktorá je naozaj bohatá MČ (má tam sídlo VW a kopec spolupracujúcich fabrík), vyzerá zúfalo zamedbane. Kde dáva tie peniaze starostka a poslanci? Pomaly to atakuje úroveň (pardón podúroveň) Devína.

Chodníky neobnovené, žiadna nová zeleň, ani len vysadený kruháč kvetmi pri Glavici, doslova nič z tých daní v DNV nevidno. Súhlasím, je to výstrel do prázdna pred voľbami.

05.04.2018 | citatelTrendu

Oprava preklepu: samozrejme starosta (Dušan Jambor).

05.04.2018 | Stanka7744

Obce dostavaju podiel iba z dani prijmov fyzickych osob, dane z prijmov pravnickych osob ostavaju cele statu. Mozno preto z dani menovanych spolocnosti v DNV nic nevidno? (odhliadnuc od danovych prazdnin, ktore niektore z tych firiem poberaju)

Tu je schvaleny rozpocet: http://www.devinska...

05.04.2018 | OliWer1

A daň z nehnuteľnosti?

05.04.2018 | citatelTrendu

Ano, viem že dostávajú podiel dane z FO. Je síce pravda že dane z PO dostáva štát, DNV je veľká MČ, patrí medzi najbohatšie MČ. naposledy sa nejaké peniaze (aj to bolo vo volebnom kom. roku) zošikmovali chodníky najlacnejším systémom-vyliatím betónu a nejaké chechtáky išli na múzeum na Istrijskej. Zvyšok? Prežratý, startený, minutý, výsledky nikde. Ak ste Stanka spokojná, tak ste jedna z mála. Opustite bublinu a vyjdite medzi svojich občanov.

05.04.2018 | cpa

Raketova zakladna je zaujimava, ale zanedbana, kopec dier a prepadlisk, to tam chcu nalakat na vezu tie destattice ludi a toto vsetko nechat nezabezpecene a v stave ako dnes? Absolutne nekoncepcne. A ta promovana asfaltka je na mnohych miestach v hroznom stave, zarastena, s dierami. Co tak napr. ju vycistit, urobit najnutnejsie opravy a vyznacit na nej regulernu cyklisticku cast?

06.04.2018 | šumný parobok

Ja si neviem predstaviť, ako chcú na bývalú raketovú základňu legálne pustiť ľudí a kto si to vezme na zodpovednosť.

05.04.2018 | TotoTuSomJa

Ďalšia blbosť! Keby nám radšej vysadili stromy na ihriskách a vybudovali parkovacie domy.