Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava chce električku pri Eurovei čo najskôr. V hre zostali dva varianty

03.07.2019, 11:48 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Po mesiacoch rokovaní a diskusií sa Bratislava posunula v plánovaní novej električkovej trate, ktorá má obslúžiť rozvíjajúce sa centrum mesta v okolí autobusovej stanice. Magistrát chce mať trať hotovú čo najskôr, v hre pritom ostali už len dva varianty – jeden z nich v podobe, ako električku navrhuje developer J&T Real Estate.

  • Tlačiť
  • 14

Vedenie hlavného mesta dalo definitívne zelenú novej električkovej trati v centre mesta. Podľa magistrátu je kľúčové obslúžiť rýchlo sa rozvíjajúcu zónu kvalitným a funkčným dopravným riešením.

V nasledujúcich rokoch sa vo vznikajúcom novom centre mesta počíta s prudkým nárastom pohybu ľudí – denne sa ich sem prepraví okolo 50-tisíc.

Územný plán z roku 2007 počítal v zóne Chalupkova s vybudovaním podlažných plôch 1 200 000 štvorcových metrov, ale toto číslo už doteraz narástlo na dvojnásobok. V novom centrom sa realizovali či realizujú viaceré rezidenčné a administratívne projekty – Cvernovka, Klingerka, rekonštrukcia Mlynských nív s novou autobusovou stanicou, Sky park, vežiaky Portum či Eurovea City.

Kadiaľ popri SND

Mesto z tohto dôvodu považuje za kľúčové vybudovanie električkovej trasy v tomto území v čo najkratšom čase.

Neprehliadnite

„Ponechanie obsluhy na individuálnu automobilovú dopravu by spôsobilo rozsiahle dopravné problémy v celej oblasti. Cieľom vedenia mesta je priniesť nový prístup do riešenia dopravy, ktorý je založený na výraznejšej podpore verejnej dopravy, najmä električkovej,“ píše magistrát.

Vedenia mesta už zároveň povedalo, ako si predstavuje trasovanie novej električkovej trate. Posudzujú sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy Bratislava, električka, Eurovea City, J&T Real Estate