Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava začína po meškaní s revitalizáciou Klobučníckej ulice

30.09.2019, 13:18 | TASR

Mesto Bratislava začína od pondelka revitalizovať Klobučnícku ulicu v blízkosti Primaciálneho námestia. Obmedziť tu má parkovanie, rozšíriť priestor pre chodcov a osadiť 14 vzrastlých stromov. Potvrdil to magistrát, ktorý na to upozorňuje aj na informačnej tabuli umiestnenej na začiatku Klobučníckej.

  • Tlačiť
  • 3

„Prvým krokom bude zrušenie všetkých magistrátnych parkovacích miest, odstránenie áut bez povolenia parkovať v tomto území a nahradenie chýbajúcich rezidentských parkovacích miest na Uršulínskej vo večerných hodinách pre obyvateľov Klobučníckej a Nedbalovej ulice,“ spresnila bratislavská samospráva.

Meškanie pre rekonštrukciu domov

Na Klobučníckej má následne osádzať 14 vzrastlých stromov. Ide o jedno z takzvaných rýchlych riešení vo verejnom priestore bratislavského Námestia SNP a jeho okolí. Realizovať sa malo už skôr, ale pribrzdila ho rekonštrukcia dvojice domov na severnej strane Klobučníckej.

„Nechceli sme obmedziť parkovanie pre rezidentov, a preto sme posunuli realizáciu prác na september. Tak ako sme komunikovali, pridáme tam mobilnú zeleň, obmedzíme parkovanie, rozšírime priestor pre chodcov, pribudnúť majú cyklostojany a odpadové koše,“ priblížil v auguste hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Neprehliadnite

Do konca roka plánuje magistrát ešte vysadiť stromy pri hornej časti Námestia SNP, zjednotiť mobiliár na námestiach, pridať osvetlenie na Kamenné námestie, na Treskoňovu ulicu a na Námestie SNP.

Avizované rýchle riešenia na Námestí SNP sú podľa jeho slov v procese a sú odsúhlasené krajským pamiatkovým úradom a odkonzultované s odbornými oddeleniami magistrátu.

Prvou zmenou bolo zrušenie parkovacích miest na Námestí SNP. Okrem toho začala fungovať Lokálna sprava na námestí (ktorá sa okrem iného stará o mobiliár na námestiach) a rozšíril sa projekt Sadni si! Mesto začalo aj s prvou etapou rekonštrukcie pamätníka SNP.

Vyhlásia súťaž na obnovu námestí 

Opatrenia vychádzajú z projektu Živé námestie, ktorého cieľom je nenáročnými zmenami na Námestí SNP a Kamennom námestí vytvoriť funkčný a prístupný mestský priestor.

Mesto plánuje vyhlásiť architektonickú súťaž o budúcej podobe Kamenného námestia a Námestia SNP. „Úvodné stretnutie medzinárodnej poroty k Živému námestiu je naplánované na 2. októbra. Súťaž vyhlásime v nadväznosti na zapracovanie odporúčaní, ktoré vzídu zo stretnutia. Naším cieľom je, aby to bolo čo najskôr,“ podotkol P. Bubla.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy rekonštrukcia