Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava získa novú tržnicu

25.10.2010, 12:29 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Nevyužitú budovu bývalej Ikey v Ružinove zaplnia potraviny, zelenina a ovocie

  • Tlačiť
  • 19

V hlavnom meste chýba dobrá tržnica. Tá na Námestí SNP neslúži svojmu účelu a vedenie mesta len hľadá nové využitie. Chuť Bratislavčanov nakupovať čerstvé potraviny, zeleninu a ovocie v kultúrnom prostredí však vidí developerská spoločnosť BZ Group.

Patrí jej hala neďaleko obytného komplexu Koloseo a novej centrály Slovenskej sporiteľne, kde vo svojich slovenských začiatkoch pôsobil švédsky predajca nábytku, spoločnosť Ikea. Budova na rohu Tomášikovej a Rožňavskej nie je zmysluplne používaná.

Developer dlhšie hľadal možnosti využitia budovy a oslovoval potenciálnych nájomcov. „Napokon sme sa rozhodli ísť do projektu sami a staré priestory zrekonštruovať,“ hovorí Andrej Slezko, obchodný riaditeľ developera.

Po novom tak vyrastie Fresh Market, tržnica ponúkajúca najmä čerstvé potraviny. Oficiálna webstránka už funguje, otvorenie je naplánované na 5. novembra. Na 7-tisíc štvorcových metroch má v prvej etape priniesť 60 predajných kójí. Čoskoro pribudnú aj predajné stoly.

V prvej etape developer oslovuje drobných predajcov najmä z tradičných miest, ako je trhovisko Miletičova. Hľadá predajcov čerstvých surovín, v objekte neplánuje ponúkať šatstvo, či obuv. Okrem gastra majú pribudnúť aj iné služby.

„Predajné priestory vzniknú najprv na prvom podlaží, neskôr je na rekonštrukciu pripravené aj druhé s celkovou ponukou 4-tisíc m2,“ približuje A. Slezko. Aktuálna obsadenosť dosahuje podľa neho zhruba dve tretiny ponúkanej kapacity, ďalší záujemcovia sa očakávajú po otvorení.

Developer v roku 2007 prezentoval na mieste Ikey inú štúdiu– dva prepojené vežiaky v tvare písmena L. Vyššia časť počítala s 23 podlažiami a nižšia s osemnástimi, mal vzniknúť hotel a kancelárie. Tento plán sa vzhľadom na aktuálnu situáciu na realitnom trhu odkladá.

BZ Group túto jeseň otvára aj posledné obchody v rámci nákupnej zóny Storeland v bratislavskom Lamači, kde vyrástol aj najväčší slovenský Baumax.

Zobraziť Fresh Market na väčšej mape

fcb promo facebook

Foto - Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 19

Tagy nákupné centrum