Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavské centrum je v rebríčku najdrahších ulíc sveta najvyššie v histórii

18.11.2019, 15:16 | vp | © 2019 News and Media Holding

Bratislavské historické centrum patrí naďalej medzi 50 najdrahších nákupných lokalít sveta. Vyplýva to z najnovších údajov spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorá každoročne zostavuje rebríček najdrahších nákupných ulíc na svete. Slovenská metropola je oproti vlaňajšku o jednu priečku vyššie.

  • Tlačiť
  • 0

V rebríčku najdrahších ulíc sveta sa bratislavské centrum umiestnilo na 49. mieste. Vlani lokalite patrila 50. priečka, v rebríčku bola doteraz zaraďovaná ako Obchodná ulica.

Tentoraz analytici pomenovali nákupnú lokalitu „centrum mesta“, nielen Obchodnú. Reflektujú tým na to, že najdrahšie obchody nie sú na tejto ulici, hoci práve tá je považovaná za jediný nákupný bulvár v meste.

Obchodná sa však za posledné roky pretransformovala na domov prevažne gastro prevádzok a lacnejších obchodov. Pod centrom sa podľa analytikov rozumejú ulice ako Laurinská či Ventúrska. 

Kraľuje Hongkong 

Bratislava je historicky najvyššie v rebríčku, ktorý poradenská spoločnosť zostavuje zo 448 lokalít na 68 trhoch po celom svete.

Neprehliadnite

„Nájomné je relatívne stabilné, vďaka tomu, že medzi jednotlivými obchodnými centrami prebieha konkurenčný boj. Súčasný trh je preto priaznivý pre nájomcov,“ hodnotia analytici v správe o najdrahších uliciach. Celkovo hodnotia stav na Slovensku pozitívne s priaznivou prognózou. 

Rebríčku najdrahších nákupných ulíc, ktorý zohľadňuje ceny za prenájom, kraľuje 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy najdrahšie ulice sveta, retail

Diskusia (0 reakcií)