Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bystrická poliklinika sa zmení na moderné kancelárie

14.03.2016, 14:00 | ds | © 2016 News and Media Holding

V centre Banskej Bystrice pribudnú nové kancelárske priestory. Onedlho by sa mala rozbehnúť rekonštrukcia dvoch budov na ulici Jána Bottu oproti spustnutému areálu bývalého textilného závodu Slovenka.

  • Tlačiť
  • 0

Ide o budovy bývalej polikliniky na čísle 1 a bývalého centra zdravotníckeho distribútora Med Art, ktorý sa z budovy na J. Bottu 2 presťahoval do banskobystrického priemyselného parku.

Spolu majú ponúknuť kancelárie a obchodné priestory s prenajímateľnou plochou takmer dvetisíc štvorcových metrov. Obe budovy majú jedno podzemné a tri nadzemné podlažia. Na prízemí má byť päť obchodných prevádzok, na poschodiach administratíva. Spolu tu má vzniknúť 80 až 130 pracovných miest.

Spoločnosť Bottova BB ponúka nájomcom dispozície a zariadenie na mieru, vybavenie nábytkom a elektronikou aj ručné umývanie automobilov. Pri budovách bude 55 parkovacích miest v samostatných garážach, na krytých aj voľných státiach.

Kancelárie Bottova v Banskej BystriciZdroj: Bottova BB

Menšia budova Bottova 2 má byť dokončená už v auguste tohto roku, väčší objekt polikliniky do konca roka. Bývalé detské oddelenie polikliniky sa tak dočká nového využitia po dlhých rokoch. Banskobystrický kraj ju predával už od roku 2007.

Premena čaká aj na továrne bývalej Slovenky. Pred piatimi rokmi areál kúpila od miestneho podnikateľa Karola Konárika levická spoločnosť Dituria. Plánované obchodno-zábavné centrum Dituria City Park však po ukončení prvých búracích prác zatiaľ zamrzlo v stave príprav.

Kancelárie Bottova v Banskej BystriciZdroj: Bottova BB

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)