Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bystrický Hotel Lux obnovia a postavia byty

28.11.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Rekonštrukcia štyridsať rokov starého hotela prinesie aj nové obytné jednotky

  • Tlačiť
  • 0

V Banskej Bystrici sa začne na budúci rok rekonštrukcia. Majiteľ hotela Lux na Námestí slobody ho chce kompletne zrenovovať a na vyšších poschodiach postaviť veľkometrážne byty. Ide o firmu Hotel Lux B&B, s.r.o.

Premenou prejde dominanta stredoslovenského mesta blízko parku. „Doteraz je okrem kongresovej časti zrekonštruovaných šesť hotelových podlaží. Súčasťou komplexnej rekonštrukcie bude aj úprava štandardu zvyšných hotelových izieb a rozšíria sa služby v oblasti fitness a relaxu,” cituje riaditeľa hotela Patrika Bočkaya portál BBonline.sk.

V súčasnosti ponúka hotel 132 izieb, z toho šesť apartmánov a jeden prezidentský. Počet izieb klesne po rekonštrukcii na 60. „Máme dlhodobé skúsenosti, ktoré ukazujú, že tento počet je dostačujúci,” hovorí P. Bočkay.

Veľkú časť hotela totiž zhltnú nové veľkometrážne byty pomenované ako Lux Residence, ktorých predaj štartuje v tomto období. Celkovo sa počíta so štrnástimi jednotkami na deviatom až pätnástom poschodí.

Hotel Lux - vizualizáciaZdroj: Hotel Lux B&B

K dispozícii sú dva štandardizované typy, jeden má 135 m2, druhý 189 m2. V závislosti od poschodia potom jednotky stoja od 223-tisíc za menší a 311-tisíc eur vrátane DPH za väčší byt v štandarde. Po prepočte to na všetkých poschodiach vychádza na približne 1 700 eur za štvorcový meter.

Výhodou bývania v týchto bytoch má byť možnosť využívať hotelové služby vrátane samostatného vchodu do rezidenčnej časti a 24-hodinovej recepcie. Investor hovorí aj o cateringu, žehlení, upratovaní, údržbe vozidla, skladových priestoroch a ďalších službách pre obyvateľov.

Hotel Lux pred rekonštrukciouZdroj: Hotel Lux B&B

Hotel Lux stojí v Banskej Bystrici od jari 1970. Okrem ubytovania ponúka aj kongresové priestory, ktoré prešli rekonštrukciou pred šiestimi rokmi. Jedna noc v štandardnej izbe stojí od približne 40 eur.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)