Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty, hotel, penzióny, kancelárie. Nová štvrť v Petržalke získala povolenie

27.09.2018, 05:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Plánovaná polyfunkčná zóna Kopčianska Juh na okraji Petržalky dostala prvé povolenie po posúdení vplyvov na životné prostredie. Developer Lucron počíta so začiatkom výstavby v roku 2020. Navrhovaná štvrť ráta okrem obytných domov s hotelom, penziónmi či zdravotným strediskom.

  • Tlačiť
  • 1

K zámeru spoločnosti Fundus project, ktorá predložila projekt, doručili pripomienky magistrát Bratislavy aj mestská časť Petržalka, ministerstvo životného prostredia po zapracovaní aktuálne plány developera odsúhlasilo.

Na okraji Petržalky tak má vzniknúť na ploche takmer 90-tisíc štvorcových metrov nová štvrť – polyfunkčná zóna neďaleko rakúskych hraníc, perspektívne s napojením na železničnú trať aj diaľnicu.

Výstavba rámcovo rozdelená do štyroch etáp má trvať do roku 2024. Ide o územie takzvaného IV. rozvojového kvadrantu mesta. Lucron tu kreslil dva varianty projektu, realizovať sa má druhý z nich s vyšším podielom zelene.

V projekte eventová hala či škôlka

Kopčianska Juh je projektovaná ako polyfunkčný komplex s primárnou funkciou bývania. Dominovať budú nízkopodlažné bytové domy, v menšej miere mestské vily. Zastúpené sú aj objekty na prechodné ubytovanie – penzióny. V prípade bytových blokov hovorí developer o polouzavretých U-formách.

Neprehliadnite

Organizácia obytného územia je riešená s cieľom formovania obytných plôch do voľných mestských solitérov a blokov s nezastavanými verejnými alebo poloverejnými priestormi so zeleňou, pochôdznymi plochami s detskými alebo multifunkčnými ihriskami doplnenými o vodné prvky a drobnú architektúru.

V severnej časti sa počíta s 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Lucron, Petržalka