Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty pozdĺž Panónskej už kolaudujú

03.10.2012, 10:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Priamo nad rušnou dopravnou v Petržalke tepnou vznikne okrem bývania aj administratíva

  • Tlačiť
  • 9

Medzi Panónskou ulicou a železničnou stanicou v bratislavskej Petržalke dlhé roky zívali pozemky prázdnotou. Po zasieťovaní celého územia sa to začalo meniť z týždňa na týždeň. No projekty pri štarte v podobnej dobe stretol aj rovnaký osud a dnes všetky oproti pôvodným plánom meškajú. Spoločnosť Stavo-Ing v súčasnosti kolauduje prvé objekty.

Firma postavila sedempodlažný členitý objekt v tesnom susedstve rozostavaného Panon Office. Budova oproti pôvodnej oranžovej vizualizácii získala striedmejšie farby. Prináša kancelárske a obchodné priestory, podzemné parkovanie aj byty na dvoch najvyšších podlažiach.

Celkovo vzniklo 23 bytov zväčša menších výmer. Podľa informácií TRENDreality.sk dve izby s celkovou výmerou 48 m2 stoja 97-tisíc eur s DPH a napriek rušnej dopravnej tepne pod oknami má už byť predaných 15 bytov. Ceny sú za štandardné vybavenie (interiérové dvere, sanita a podlahy), niektoré dokončí investor podľa klientov zo štádia holobytu.

Kancelárskych priestorov vzniklo celkovo približne 4-tisíc m2, prázdna je časť priestorov pri cenách 1 780 eur/m2 bez dane. Na prízemí pribudlo aj osem obchodných priestorov, ktoré sú už obsadené. Vzniknú tu menšie obchody a služby ako je športová predajňa, kaviareň, požičovňa šiat a ďalšie. Pod celým objektom je jednopodlažná podzemná garáž s kapacitou 64 miest. Jedno stojí 15-tisíc eur s daňou.

V súčasnosti prebieha kolaudácie väčšej časti objektu vrátane bytov, zvyšná časť sa dokončuje. Komplex mal byť pôvodne hotový ešte pred dvoma rokmi, neskôr sa práce spomalili. Dôvodom bol okrem slabšieho záujmu o priestory aj fakt, že developer staval z vlastných zdrojov a nemal bankové financovanie.

Priamo vedľa sa dokončuje výstavba menšieho polyfunkčného objektu, kde bude sídliť spoločnosť Oxico, predajca jazykovej literatúry. Na druhej strane vyrastá kancelársky Panon Office a po írskych kancelárskych dvojičkách Emporia Towers sa nateraz zľahla zem.

Vizualizácia - Stavo-Ing

  • Tlačiť
  • 9