Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývanie v Novom Ružinove je stávkou na efektivitu investície

26.09.2018, 05:06 | Ivan Medžo

Územie, v ktorom je situovaný obytný komplex Nový Ružinov, je odčlenené od zvyšku hlavného mesta umelými hranicami. Z pôvodne poľnohospodársky využívaného územia sa vybudovaním Slovnaftskej ulice, Prístavného mosta s cestným a železničným napojením, ako aj vybudovaním železničnej vlečky do Slovnaftu, zmenil charakter územia. Poľnohospodársku funkciu už plní minimálne, hoci zázemie tu našli záhradkári. Časom bolo toto územie odsúdené na samostatný vývoj mimo pozornosti hlavných developerských skupín. Aj po definitívnom zadefinovaní trasovania obchvatu Bratislavy D4/R7 zostala časť územia východne od ulíc Bajkalská a Slovnaftská bez bližšieho určenia.

  • Tlačiť
  • 0

Rande s realitou - menu:

Obytný komplex Nový Ružinov mal v čase našej návštevy dokončenú 1. etapu a rozostavané ďalšie časti. Obhliadli sme objekty druhej fázy výstavby s označením mestské vily Roxy (B3) a Leonardo (B4). Napriek pomerne veľkému handikepu zaostalého územia bez občianskej vybavenosti a dostatočného prepojenia s okolím musíme konštatovať, že investorovi sa potichu darí toto územie zmysluplne rozvíjať. Pravda s niektorými parametrami sa bude musieť ešte ponamáhať.

Nový Ružinov Roxy Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Územie Nového Ružinova je položené paralelne už s rozostavaným komplexom Nuppu. Tento projekt je takmer bezchybne napojený na územie starého Prievozu a aj jeho administratívnu časť na Hraničnej a Mierovej ulici. Lokalite Nového Ružinova, však takéto prepojenie chýba. Dôvodom je jestvujúci val diaľničného obchvatu a železnice. Územie tak bude odkázané na svojbytnosť.

Komplex má v pláne mať vybudované všetko, čo jeho obyvatelia budú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nový Ružinov, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)