Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

C&A bude z Trnavy zásobovať celý región, zamestná 180 ľudí

11.07.2017, 20:00 | Marek Legéň | © 2017 News and Media Holding

Predajca módy C&A otvorí v roku 2019 nové logistické a distribučné centrum v Trnave. Plánuje z neho zásobovať všetky svoje predajne v deviatich krajinách regiónu strednej a východnej Európy (CEE). Vďaka investícii, ktorej výšku spoločnosť nezverejnila, vznikne na Slovensku 180 nových pracovných miest.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

C&A

Spoločnosť C&A do dvoch rokov kompletne prekope logistiku, IT a distribúciu tovaru v deviatke krajín regiónu CEE, a to v Rakúsku, Chorvátsku, Rumunsku, Slovinsku, Srbsku, Česku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku. Centrálnu úlohu v novom systéme bude zohrávať trojpodlažný trnavský sklad, ktorý bude stáť na ploche zhruba 30-tisíc štvorcových metrov.

Neprehliadnite

Cieľom novej logistiky je bezproblémovo koordinovať internetové nákupné kanály a nákupný zážitok v kamenných pobočkách a podstatne zrýchliť dodávanie tovaru do celkovo 380 obchodov v regióne. Firma sa chce dopracovať k takzvanému omnichannel modelu, v ktorom zákazník bude môcť nakupovať, objednávať, skúšať a vymieňať tovar kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek.

„S distribučným centrom, ktoré sa nachádza v strede nášho zoskupenia, docielime, že všetky pobočky môžu byť cez noc kompletne zásobené tovarom. Tovar predaný počas dňa bude nasledujúci deň opäť dostupný vo všetkých veľkostiach a špecifikáciách,“ približuje v tlačovej správe Willem Eelman, šéf transformačných operácií C&A.

Odchod z Považia

C&A v súčasnosti prevádzkuje dve logistické centrá pre zásobovanie CEE regiónu – v rakúskom meste Enns a v Novom Meste nad Váhom. Ani jedno z nich však nespĺňa požiadavky spoločnosti na veľkosť a infraštruktúru do budúcnosti.

Sklad na Považí zaberá plochu približne 20-tisíc štvorcových metrov. Má približne trojnásobne veľký pracovný priestor a štyri podlažia. Zachovaný zostane až do úplného uvedenia do prevádzky distribučného centra v Trnave, ktoré je naplánované na jar 2019.

„Podľa možností chceme čo najviac zamestnancov presvedčiť, aby nás nasledovali do nového distribučného centra vzdialeného približne šesťdesiat kilometrov od súčasného miesta,“ konštatuje Norbert W. Scheele, regionálny manažér pre C&A Austria & CEE. Firma momentálne vyhodnocuje možnosti podpory, okrem iného aj zavedenie kyvadlovej autobusovej dopravy.

Polovica Amazonu

Súčasťou logistickej haly v Trnave bude tiež plne automatizovaný sklad na ploche 12 500 štvorcových metrov a 6 500 štvorcov priestorov, ktoré budú slúžiť pre transportné vybavenie, kontajnery a ďalšie logistické vybavenie. V areáli vznikne parkovisko (2 600 m2) pre 130 osobných automobilov.

Trnavský sklad bude patriť k väčším logistickým nehnuteľnostiam na Slovensku. Plocha typickej logistickej haly dokončenej v minulom roku dosiahla približne 22-tisíc štvorcových metrov. Väčší projekt na jar ohlásil najväčší internetový obchodník Amazon, ktorý má onedlho otvoriť pri Seredi logistické centrum pre vrátené a nedoručené zásielky na ploche 60-tisíc štvorcov.

S pätnástimi predajňami a viac ako 400 zamestnancami je C&A významným retailovým hráčom v segmente tuzemskej módy. Slovenská dcéra C&A Mode vo finančnom roku do konca februára 2016 zvýšila tržby medziročne o tri percentá na 224 miliónov eur, z toho na slovenský trh pripadla viac ako desatina. Najväčší balík tržieb pochádzal z predaja do Poľska, nasledovalo Česko a Maďarsko. Zisk spoločnosti spadol o takmer polovicu na 3,6 milióna eur.

Fakty o novom logistickom centre C&A v Trnave

Výška investície: neuvedená

Termín otvorenia: jar 2019

Plocha: 30 000 štvorcových metrov (tri podlažia, súčasťou má byť tiež plne automatizovaný sklad)

Počet pracovných miest: 180

Obslužnosť: 380 predajní v deviatich krajinách strednej a východnej Európy

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy C&A

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát