Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Carrefour končí v Poluse na Silvestra

13.12.2017, 13:32 | Marek Legéň | © 2017 News and Media Holding

Hypermarket Carrefour podľa informácií TRENDU zatvorí na konci roka prevádzku v bratislavskom nákupnom centre Polus City Center. Nový nájomca v pozícii hlavného predajcu potravín by mal byť známy do konca roka. Mal by to byť jeden z dvojice reťazcov Lidl alebo Billa.

  • Tlačiť
  • 9

Predajňa Carrefouru sa nachádza v Poluse od roku 2000. V súčasnosti zaberá zhruba päťtisíc štvorcových metrov, pôvodne sa rozprestierala na trojnásobne väčšej ploche. Po rekonštrukcii priestoru vzniknú v Poluse okrem supermarketu aj ďalšie prevádzky, podobne ako v najväčšom slovenskom nákupnom centre Avion, kde sa tento rok prerábala veľká plocha po odchode Hypernovy a menil potravinový operátor.

Aj počas rekonštrukcie priestorov sa v Poluse budú dať nakúpiť potraviny. Veľkého operátora zastúpi supermarket Delia. S tristo štvorcovými metrami ide o najväčšiu prevádzku tohto reťazca, ktorý sa doposiaľ profiloval ako sieť samoobslúh. Delia mala donedávna v Poluse malú predajňu, väčší formát otvorila koncom novembra.

Zdroj: News and Media Holding / Julius Dubravay

Okrem prevádzky v Poluse má Carrefour ešte jeden obchod – hypermarket v obchodnom centre Danubia v Petržalke. Upadajúcu sieť piatich predajní vlani vytiahol hrobárovi z lopaty expartner Penty Jozef Špirko. Presadil reštrukturalizačný plán, na základe ktorého dostali dodávatelia tri percentá z pôvodnej výšky svojich pohľadávok. Celkovo vyplatil veriteľom vyše štyristotisíc eur. Plán rozvoja však zlyhal.

Pod súčasným majiteľom postupne skončili predajne Carrefouru v Trnave, Žiline a naposledy v košickom nákupnom centre Cassovia, kde sa nasťahoval Lidl. Pre diskont to je vôbec prvá predajňa v nákupnom centre na Slovensku. Billa je v tomto prostredí ostrieľaný hráč, supermarket má napríklad v bratislavských obchodných centrách Eurovea, Central či Bory Mall.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Carrefour, nákupné centrum, Polus