Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Česko čaká rekordný rok, pozrite si nové nákupné centrá a kancelárie

10.01.2017, 11:00 | ds | ČTK

Realitný biznis v susednej Českej republike očakáva rekordný rok. Otvorenie chystá viac nákupných centier ako za posledné dva roky dokopy a päťkrát viac kancelárií ako vlani. Investori plánujú na kúpu nehnuteľností minúť 3,3 miliardy eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Takáto suma by prekonala aj minuloročný rekord s predpokladaným objemom investícií tesne nad tri miliardy. Podľa poradenskej spoločnosti CBRE rokujú investori o 50 transakciách, ktoré by mohli byť uzavreté do konca roka 2017.

Takmer polovica sumy by mala pripadať na kúpu obchodných priestorov a viac ako tretina na kancelárie. Viac ako polovica nehnuteľností v hľadáčiku kupcov je mimo Prahy. Medzi najzaujímavejšie môžu patriť nákupné centrá Olympia Brno, Avion Shopping Park Zličín či podiel v OC Nový Smíchov.

Centrum ChodovZdroj: Centrum Chodov

Po slabších rokoch sa rozbieha aj výstavba komerčných nehnuteľností. Už tento rok je podľa poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield v pláne otvorenie siedmich nových či zrekonštruovaných nákupných a retailových centier s plochou približne 78-tisíc štvorcových metrov. Je to viac ako za posledné dva roky spolu.

Kým vlani pribudol iba prvý český Aupark v Hradci Králové od pôvodom slovenského developera HB Reavis a šesť malých nákupných parkov, tento rok otvorí Central Jablonec, rozšírenia centier Chodov v Prahe, IGY v Českých Budějoviciach a Retail Parku Třinec a tri nové retailové parky v Chebe, Horných Měcholupách a Písku. Otvoriť sa má aj dlho plánované outletové centrum Prague The Style Outlets pri pražskom letisku.

TrimaranZdroj: Trimaran Praha

Začať by sa mala aj výstavba troch nákupných centier Bořislavka a Palác Stromovka v Prahe a Avion Shopping Park v Brne, vymenúva Cushman & Wakefield. V Česku teraz funguje 120 nákupných centier a 180 nákupných parkov s celkovou predajnou plochou 3,3 milióna štvorcových metrov.

Oživenie sa očakáva aj na kancelárskom trhu. Podľa Hospodářských novin by mali developeri v Prahe odovzdať 15 nových administratívnych budov s celkovou plochou 178 800 m2, teda asi päťkrát viac ako minulý rok. K najväčším projektom patria Main Point Pankrác od developera PSJ Invest, Rustonka od J&T Real Estate, Mechanica od Penty a Trimaran od rakúskej S+B Gruppe.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát