Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Český miliardár chce stavať v Piešťanoch akvapark

17.05.2018, 13:44 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Zámerov, ktoré ohlasovali vznik akvaparku v Piešťanoch, alebo v ich okolí, bolo za posledné desaťročie hneď niekoľko. Aktuálne sa k nim pridáva ďalší. Stavať nový komplex s vodnými atrakciami a ubytovacími kapacitami chce spoločnosť Z-group. Jej majiteľom je český miliardár Zdeněk Zemek.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

akvapark

Komplex s pracovným názvom Therme park Piešťany by mal vyrásť v lokalite Lodenica, ktorá sa nachádza v južnej časti Piešťan. Pozemok s rozlohou vyše 62-tisíc štvorcových metrov je aktuálne nevyužívaný a v katastri evidovaný ako orná pôda. Územie je ohraničené miestnou komunikáciou, bytovou výstavbou a voľnými pozemkami v blízkosti polikliniky.

Aj s hotelom

Projekt má pozostávať z dvoch objektov – v prvom majú byť situované rôzne bazény, v druhom má byť umiestnený wellness hotel s vlastným termálnym bazénom. Investor hovorí, že oba objekty „majú byť jednoducho riešené, aby zachovali krajinnú štruktúru miesta“.

Štvorpodlažné objekty majú byť sčasti podpivničené a prepojené spojovacou chodbou na treťom nadzemnom podlaží. Projekt by mal byť realizovaný v dvoch etapách. Prvá počíta s výstavbou objektu thermalparku s vnútornými a vonkajšími bazénmi s príslušným zázemím. Súčasťou má byť pritom aj 50-metrový plavecký bazén.

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Therme park PiešťanyZdroj: EIA/Z-group

V druhej etape má byť vybudovaný wellness hotel s vlastným bazénom a multifunkčnou kongresovou sálou. Jeho kapacita by sa mala pohybovať od 100 do 150 lôžok. Komplex by malo obsluhovať spolu 498 parkovacích stojísk. Investor predpokladá, že komplex by mohlo počas zimy navštíviť denne asi tisíc ľudí, v letnom období by mohla návštevnosť dosiahnuť aj 2 200 ľudí za deň.

Kúpeľníctvo pozná

Súčasťou komplexu majú byť dve reštaurácie, odpočívareň, detské centrum, saunový svet, nápojové bary či rôzne herne. Celkovo projekt počíta s vytvorením jedenástich vnútorných bazénov. Okrem klasických chce centrum lákať aj na minerálny či bazén so slanou vodou alebo surf arénu. Ponuku má vypĺňať štvorica vonkajších bazénov.

Investor predpokladá, že prvá etapa by sa mohla začať stavať v apríli 2020. Výstavba hotela je zase naplánovaná na koniec roka 2022. Podľa zámeru, ktorý predložil investor úradom, sa náklady na realizáciu projektu vyšplhajú na 25 miliónov eur.

Neprehliadnite

Za projektom stojí spoločnosť Z-group, ktorá je aj vlastníkom pozemkov. Jej majiteľom je Zdeněk Zemek, ktorý podniká v hutníctve, doprave a kúpeľníctve. Okrem iného vlastní futbalový klub 1. FC Slovácko a viacero autobusových dopravcov v Zlínskom kraji.

Samotný Z. Zemek má skúsenosti s pôsobením v kúpeľných lokalitách. Okrem iného má aktivity v Luhačoviciach, Velkých Losinách, Mariánskych Lázňach, Ostrožskej Novej Vsi či v Lázňach Darkov. Podľa MF Dnes zamestnáva asi štyritisíc ľudí a obrat jeho firiem presahuje osem miliárd českých korún.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy akvapark