Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Český Ptáček postaví na Slovensku distribučné centrum

13.04.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Pôvodne český veľkoobchod v oblasti kúrenia, plynu, vody, inžinierskych sietí a sanity Ptáček pripravuje výstavbu nového administratívno-obchodného a logistického centra na Slovensku. Firma plánuje stavať haly v Bernolákove.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Ptáček

Centrum firmy Ptáček má vyrásť v priemyselnej zóne na okraji Bernolákova, hneď vedľa sídla spoločnosti Herz, ktorá je aj vlastníkom pozemku. Celkovo má zabrať takmer 3,5 hektára.

Na tomto území vznikne veľkosklad, inštalatérske centrum, predajno-skladová jednotka, kúpeľnové štúdio a administratívna budova. Celková podlahová plocha objektov dosahuje vyše 28-tisíc štvorcových metrov. Navrhnuté sú tak, aby ich bolo možné postaviť na etapy.

V areáli bude aj parkovisko pre 114 vozidiel. Z toho 97 parkovacích miest pre osobné automobily, ktoré budú slúžiť pre zamestnancov administratívneho centra a zákazníkov inštalačného centra a kúpeľňového štúdia a 17 stojísk pre dodávky.

Administratívno-obchodné a logistické centrum Ptáček - vizualizáciaZdroj: Ptáček

„Riešenie investičného zámeru vychádza z potrieb logistického centra daného typu, ktoré už má firma vybudované v Českej republike a na základe týchto skúseností je návrh optimálne koncipovaný,“ uvádza spoločnosť v zámere, ktorý už predložila na posúdenie štátnym orgánom.

Veľkosklad bude mať trojpodlažnú časť a regálovú časť na výšku celého objektu. Hala bude mať 11 brán s nakladacou rampou alebo mostíkom. V trojpodlažnej administratívnej budove vznikne na prízemí inštalačné centrum a kúpeľňové štúdio. V areáli je navrhnutý aj samostatný objekt skladu nadrozmerných trubiek.

Administratívno-obchodné a logistické centrum Ptáček - plánZdroj: Ptáček

V administratívnom a logistickom centre firmy Ptáček vznikne 150 nových pracovných miest. Začiatok výstavby je predbežne plánovaný ešte na posledný štvrťrok tohto roka s dokončením o rok neskôr. Predpokladané investičné náklady dosahujú 10 miliónov eur.

Spoločnosť Ptáček má šesť distribučných centier, z toho štyri v Česku a dve na Slovensku v Bratislave a Žiline. Zo štyroch desiatok predajní je na Slovensku osem – v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici, Zvolene, Trenčíne, Prievidzi, Žiline a Poprade. V hlavnom meste pripravuje ďalšiu predajňu v novej štvrti Bory.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Ptáček

Diskusia (0 reakcií)