Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

CEZAAR má nominácie. Pozrite si to najlepšie zo slovenskej architektúry

06.07.2017, 15:16 | Patrik Garaj | © 2017 News and Media Holding

Po šestnásty raz sa v rámci súťaže CEZAAR hľadá najlepšia slovenská architektúra. Z takmer 90 prihlásených stavieb si medzinárodná porota bola v uplynulých dňoch pozrieť užší výber 24 realizácií, ktoré boli ukončené v posledných dvoch rokoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

cezaar

Z nich vzišlo pätnásť nominácií, ktoré boli oznámené vo štvrtok. Víťazi jednotlivých kategórií budú predstavení na slávnostnom odovzdávaní cien v októbri.

Porota v zložení Juri Troy (Rakúsko), Andrzej Marcin Bulanda (Poľsko), Jan Šépka (ČR), Michal Krištof (ČR) a slovenskí zástupcovia Irakli Eristavi, Ilona Németh a Juraj Sumbal určila nominácie v piatich kategóriách. V tomto ročníku ostala bez nominácie kategória Obytných budov, do ktorej nebol prihlásený minimálny predpísaný počet prihlášok, čo je šesť.

Predseda poroty J. Troy uviedol, že hodnotiacim kritériom pri výbere nebol vonkajší dizajn budov, ale holistický pohľad – čiže celkový koncept stavby, jej udržateľnosť, zasadenie do kontextu okolia, či možný sociálny dosah. Porote podľa J. Troya okrem absencie obytných budov chýbalo väčšie zastúpenie verejných stavieb.

V kategórii Rodinné domy sú tri nominácie. Je to Dom v dome od architekta Martina Jančoka (ateliér PLURAL), ktorý sa nachádza v Bernolákove pri Bratislave. Druhú nomináciu má Dom pri jazere pri Vojke nad Dunajom od archtitekta Petra Jurkoviča (ateliér JRKVC). Nominovaný je aj Víkendový dom pri bratislavskom Vlčom hrdle od Henricha Korca a Ladislava Juríka (ateliér a3um).

Dom v dome - Martin JančokZdroj: Daniela Dostálková

Dom pri Jazere - Peter JurkovičZdroj: Peter Jurkovič

Víkendový dom Vlčie hrdlo - a3umZdroj: Tomáš Manina

Kategória Občianske a priemyselné budovy má dve nominácie. Prvou je Poľovnícky dom pri obci Kuchyňa na Záhorí od autorov Tomáša Auxta, Petra Kožuška, Mira Hrušovského a Petra Hudača (ateliér Pantograph). Druhou stavbou je Castellum Café na Nitrianskom hrade od Martina Dulíka, Mareka Šumichrasta a Lívie Dulíkovej.

Poľovnícky dom - PantographZdroj: Lívia Štokingerová

Castellum Cafe - Martin Dulík, Marek Šumichrast, Lívia DulíkováZdroj: Dano Veselský

V kategórii Obnova a prestavba je nominovaná prestavba synagógy v Lučenci na multikultúrne priestory od Zsolta Pappa a kolektívu (projektová kancelária Proart). Druhú nomináciu má rekonštrukcia meštianskeho domu na Trojičnom námestí v Trnave od ateliéru Vallo Sadovsky Architects. Tretiu nomináciu má rekonštrukcia Starej synagógy v Bardejove od autorov Petra Gomboša, Jána Krcha a Tomáša Luptáka.

Prestavba synagógy v Lučenci - ProartZdroj: Tibor Škandík

Rekonštrukcia meštianskeho domu - Vallo SadovskyZdroj: Tomáš Manina

Stará synagóga v Bardejove - Ján Krcho, Peter Gomboš, Tomáš LuptákZdroj: Ján Krcho

Kategória Interiér má až štyri nominácie. Prvú má Rekonštrukcia bytu v bývalom kláštore v Trnave od Petra Jurkoviča (ateliér JRKVC). Druhú má interiér bistra Fach v Bratislave od architektov Iľju Skočeka a Martina Skočeka. Nominovaný je aj Byt S v Bratislave od ateliéru Toito (Katarína Príkopská, Ivan Príkopský, Tomáš Szöke). Štvrtú nomináciu má Čínska reštaurácia Jasmín na Židovskej ulici v Bratislave od ateliéru Vallo Sadovsky Architects.

Rekonštrukcia bytu v kláštore - Peter JurkovičZdroj: Peter Jurkovič

FACH - Iľja Skoček, Martin SkočekZdroj: Peter Jurkovič

Byt S - ToitoZdroj: Katarína Príkopská

Čínska reštaurácia Jasmín - Vallo SadovskyZdroj: Nicole Lieskovská

V kategórii Exteriér je nominovaný objekt UWO v Piešťanoch, ktorý vzišiel zo študentského workshopu od kolektívu autorov. Druhú nomináciu má Obnova časti Námestia Slobody v Prievidzi od autorov Mariana Trcku, Branislava Lackoviča a Jaroslava Tarajčáka (txt architekti). Tretiu nomináciu má už v kategórii Občianskych a priemyselných stavieb nominované Castellum Café v Nitre.

UWO - kolektív autorovZdroj: Anna Horčinová

Obnova časti Námestia Slobody - txt architektiZdroj: Branislav Lackovič

Castellum CafeZdroj: Dano Veselský

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy cezaar

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát