Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

CPI kúpila dva hypermarkety Tesco

28.12.2010, 00:05 | Martin Rojko | © 2010 News and Media Holding

Developerskej spoločnosti Istrofinal zaplatili Česi 450 mil. korún.

  • Tlačiť
  • 0

Po nedávno ohlasovanej expanzii na Slovensko, dostávajú plány českej developersko-investičnej skupiny Czech Development Group (CPI) reálnejšie kontúry. Tá nedávno získala dva hypermarkety predajcu Tesco. Za obchodné areály v Čadci a Trebišove zinkasovala predávajúca spoločnosť Instrofinal zhruba 17,8 mil. € (450 miliónov českých korún.

Obchodná zóna v Čadci zahŕňa podľa informácií zverejnených denníkom E15 na obchodnej ploche 5 700 štvorcových metrov samotný hypermarket, menšie obchody a služby a parkovaciu plochu pre vyše 200 áut. O niečo menšia výmera obchodných plôch sa nachádza v Trebišove spolu s podzemným parkovaním pre 270 automobilov.

„Segment maloobchodu sa ukázal v časoch krízy ako pomerne stabilný a odolný voči ekonomickým výkyvom. Rovnako ako v ČR využívame teraz aj na Slovensku príležitosti rozšíriť naše portfólio o zaujímavé projekty za dobrú cenu,“ cituje denník Zdeňka Havelku, generálneho riaditeľa spoločnosti.

CPI na Slovensku už prenajíma sedem obchodných prevádzok spoločnosti Ahold a jej reťazcu Hypernova. Začiatkom tohto roka získala niekoľko obchodných areálov v ČR s hlavnými nájomcami Penny Market a Interspar.

Česká skupina je v tomto roku najaktívnejším hráčom na domácom investičnom trhu, len pred pár dňami zverejnila rekordnú kúpu dvoch kancelárskych budov v Prahe od Finepu za 1,8 miliardy korún (71 mil. €).

Najväčšie investície má však v oblasti rezidenčného bývania. Aktívna je v segmente developmentu, ako aj prenájmu, kde takmer s 13-tisíc bytovými jednotkami je českou dvojkou v ponuke nájomného bývania.

Ilustračné foto - Flickr

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)