Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

CPI kúpila Family Centrá na Slovensku

07.01.2011, 00:05 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Transakcia predstavuje sedem obchodných centier za 40 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 0

V poslednom mesiaci 2010 zavŕšila svoj obchodný rok česká realitná skupina Czech Property Investments Group (CPI) kúpou 14 obchodných areálov od spoločnosti Real4You. Celková hodnota transakcie sa vyšplhala na úroveň 64 miliónov eur.

Uvedenou akvizíciou tak spoločnosť získala v Čechách a na Slovensku vyše 43-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Kúpené prevádzky zahŕňajú reťazce Penny Market a sieť obchodov pod názvom Family Centrum, orientujúcu sa na potraviny, odevy, obuv, drogistický tovar a prevádzky v oblasti elektra.

Slovenskú časť akvizície v hodnote 40 miliónov eur predstavuje kúpa siedmich Family Centier. CPI tak rošíri svoju pôsobnosť do miest ako Komárno, Nitra, Piešťany, Dunajská Streda, Považská Bystrica a Vranova nad Topľov. V Senici sa výstavba centra ešte len plánuje.

„V prípade Family Centier bola zatiaľ uzatvorená dohoda o kúpe. Celkové uzatvorenie transakcie očakávame v najbližších mesiacoch,“ upresňuje PR manažérka spoločnosti Michaela Winklerová.

CPI tak pokračuje v predstavovaní svojich investičných predstáv na Slovensku, o ktorých prvýkrát informovala v polovici decembra minulého roku. Po nej bola prvou investíciou koncoročná kúpa dvoch hypermarketov Tesco v Čadci a Trebišove v celkovej hodnote 17,8 milióna eur.

Okrem obchodných aktivít zavŕšila CPI aj vlastnícke pomery v spoločnosti. Po tom, čo v októbri 2010 predali svoj podiel v spoločnosti dvaja britskí akcionári, stal sa väčšinovým vlastníkom Radovan Vítek.

Koncom roka už figuroval ako jediný akcionár realitného holdingu, ktorého aktíva majú v súčasnosti hodnotu 30 miliárd českých korún.

Ilustračné foto - CPI Group

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)