Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cresco dokončuje kancelárie na Staromestskej

07.12.2016, 14:20 | ds | © 2016 News and Media Holding

Na bratislavský kancelársky trh pribudne v apríli budúceho roku nová budova najvyššieho štandardu. Developerská spoločnosť Cresco Group dokončuje projekt Uniq Staromestská s deväťtisíc štvorcovými metrami prenajímateľnej plochy na siedmich podlažiach.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Cresco

Prví nájomníci sa do budovy na Staromestskej ulici v centre Bratislavy nasťahujú začiatkom apríla 2017. Za svoje nové sídlo si ju vybrala právnická kancelária Čechová & Partners. Celkovo prinesie Uniq Staromestská 7 565 m2 kancelárskych priestorov, 917 m2 obchodnej plochy a 138 parkovacích miest v podzemnej garáži.

„V logisticky náročnej lokalite sa nám podarilo v relatívne krátkom čase zrealizovať jedinečný projekt pre náročných klientov, ktorí majú o lukratívnu adresu v dostupnej lokalite veľký záujem. Do konca roka plánujeme začať s kolaudáciou budovy a následne prebehne hodnotenie stavby pre certifikát LEED,“ hovorí výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti Cresco Group Ján Krnáč.

Uniq Staromestská - vizualizáciaZdroj: Cresco Group

Cresco začalo kancelárie Staromestská stavať v prieluke medzi budovou Najvyššieho súdu SR a Veternou ulicou na jar minulého roku na mieste parkoviska, kde mal pôvodne vyrásť nový hotel.

Budova má ambíciu získať zelený certifikát LEED Gold. Znamená to, že musí splniť kritériá nízkych prevádzkových nákladov, znížených emisií a zdravého pracovného prostredia. Nájomníci získajú aj nadštandardné zariadenie spoločných priestorov a concierge služby.

Uniq Staromestská - vizualizáciaZdroj: Cresco Group

Autorom dizajnu Uniqu Staromestská je medzinárodný ateliér Bogle Architects. „Veľmi charakteristická zástavba okolia mi okamžite vnukla myšlienku navrhnúť objekt oblých, takmer ženských tvarov, ako protipól bohatej textúry mesta. Zasadenie súčasného moderného administratívneho objektu do historického kontextu vytvára podľa mňa pre Bratislavu naozaj jedinečnú živosť,“ opisuje zakladateľ štúdia, architekt Ian Bogle.

Cresco Group aktuálne pokračuje aj vo výstavbe novej štvrte Slnečnice v Petržalke, v Horskom parku stavia menší bytový projekt Majakovského. Rozbieha aj realizáciu prvého projektu v Košiciach Mlynská Bašta.

Uniq Staromestská - vizualizáciaZdroj: Cresco Group

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Cresco