Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalší pokus o nákupný komplex v centre Michaloviec

22.01.2018, 14:02 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

V Michalovciach v posledných rokoch pribúdajú projekty nových nákupných centier. V minulom roku aj predvlani sa pár z nich podarilo aj dokončiť a otvoriť. Napriek tomu sa objavuje nový projekt v centre mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Michalovce

Miestna spoločnosť BL Five predložila štátnym úradom na posúdenie zámer vybudovať Town Shopping Center na Námestí osloboditeľov, vedľa budovy Mestského úradu. Na jeho opačnej strane je pritom COOP Jednota a neďaleko sa chystá výstavba nákupného centra Atrium.

„Dôvodom vybudovania obchodného centra na Námestí osloboditeľov je skvalitnenie a rozšírenie ponuky predaja spotrebného a potravinárskeho tovaru pre širokú verejnosť v Centrálnej mestskej zóne mesta,“ píše investor v zámere.

Stavať chce na svojich pozemkoch s rozlohou takmer 6 500 štvorcových metrov medzi námestím, budovou Mestského úradu, parkoviskom „Dodo“, zástavbou na Jaroslawskej ulici, garážami a budovou základnej školy na ulici kapitána Nálepku. Na ploche je aktuálne parkovisko, parčík a predajné kiosky.

Town Shopping Center v Michalovciach - pohľadZdroj: EIA / BL Five

Nákupné centrum má tvoriť obchodná časť prepojená s parkovacím domom. Hlavný objekt má jedno podzemné podlažie so 101 parkovacími stojiskami a technické priestory. Na troch nadzemných podlažiach je navrhnutých 43 obchodných prevádzok s plochou vyše osemtisíc štvorcových metrov.

„Fasáda objektu je riešená z tepelnoizolačných sendvičových panelov, z hliníkových celozasklených stien, z predsadených konštrukcií s obkladmi z rôznych typov profilovaných plechov a z plastových vodorovných žalúzií (imitácia dreva). Farebné riešenie stavby je navrhnuté v kombinácii farieb: svetlosivá, tmavosivá, svetlohnedá,“ opisuje dokumentácia.

Parkovací dom má mať jedno podzemné a šesť nadzemných podlaží. Celkovo má priniesť ďalších 176 parkovacích miest. Navrhnutú má fasádu z pohľadového betónu s obkladmi z rôznych typov profilovaných plechov v kombinácii svetlosivej a tmavosivej. Podzemné podlažia objektov budú prepojené. Navrhnuté sú dva vjazdy a výjazdy – z ulice kpt. Nálepku a od parkoviska „Dodo“.

Neprehliadnite

Investor avizuje začiatok výstavby už v júli tohto roka s otvorením v novembri 2019. Ide však o predbežný termín. Celkové náklady odhaduje na 18 miliónov eur. Vzniknúť by malo 220 pracovných miest.

V Michalovciach boli v posledných rokoch predstavené viaceré plány na nové nákupné centrá. Najstaršie Zemplín Shopping Center ohlásilo rozširovanie, vlani v novembri otvorili pri železničnej a autobusovej stanici retail park Opidium s 15 prevádzkami na obchodnej ploche sedemtisíc štvorcových metrov.

Predminulý rok pribudlo Obchodné centrum Viva, ktoré vzniklo rekonštrukciou a dostavbou bývalého Tuzexu. Na prenajímateľnej ploche takmer štyritisíc štvorcových metrov ponúka dve desiatky prevádzok.

Jeho developer pripravuje v centre mesta oproti mestskému úradu ďalšie nákupné centrum Atrium. Trojpodlažná stavba s predajnou plochou 12-tisíc štvorcových metrov má nahradiť parkovisko pred poliklinikou medzi Námestím osloboditeľov a Obchodnou ulicou.

Ak by sa postavil aktuálne posudzovaný zámer aj Atrium, boli by v jadre takmer 40-tisícového mesta dve nákupné centrá v tesnej blízkosti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Michalovce

Diskusia (0 reakcií)